materiały prasowe

O.S.T.R. wyda album? Raper opublikował tajemniczy post


17 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Od ponad roku O.S.T.R. nie wydał albumu. Po długiej, jak na łódzkiego rapera, przerwie Ostry wrzucił post, który może zapowiadać potencjalne nowości.

Ostry zapowiedział następcę Gniewu?

Dziś po ponad półtorarocznej przerwie wydawniczej Ostry zaanonsował potencjalną premierę kolejnego materiału. Raper opublikował post w mediach społecznościowych, w którym podał datę 9 kwietnia przyszłego roku.

Zobacz: Album Masz to jak w banku skończył 20 lat. Porozmawialiśmy o nim z Ostrym

Mimo że O.S.T.R. nie skomentował w żaden sposób powyższej daty, fani łódzkiego nawijacza wywnioskowali, że nowy album Ostrego wyjątkowo pojawi się w kwietniu, a nie w lutym. Jeśli wierzyć przypuszczeniom, najnowszy krążek Ostrowskiego ukaże się dwadzieścia lat po premierze 30 minut z życia. Wspomniany album ukazał się na rynku 8 kwietnia 2002 roku. Prawdopodobną wersją jest również reedycja wydawnictwa uchodzącego za białego kruka wśród kolekcjonerów.

Ostry łamie tradycję

Niepisanym zwyczajem łódzkiego rapera jest premiera kolejnych albumów w lutym. Ostatni dotychczasowy krążek Ostrowskiego ukazał się 28 lutego zeszłego roku. Płyta składa się z szesnastu utworów. Gościnnie obok O.S.T.R.-a wystąpili Kali oraz Hades. Album uzyskał nominację Bestsellerów Empiku, a ZPAV przyznał platynowe wyróżnienie za sprzedaż ponad trzydziestu tysięcy egzemplarzy.

Tego samego roku O.S.T.R. wydał w kooperacji z Hadesem sequel HAOS-u. HAO2 ukazał się 11 grudnia niezmiennie nakładem Asfalt Records. Wspomniany album sprzedał się w mniejszym nakładzie niż Gniew, jednak mimo tego raperzy otrzymali za HAO2 złotą płytę.

To zbiór 15 opowieści z życia powstałych w trakcie pandemicznego roku 2020. Album po części utrzymany jest w postapokaliptycznej atmosferze, pełnej niepewności, lecz nie brakuje na nim także numerów luźniejszych, dających nadzieję na lepsze jutro. HAO2 to album współczesny, selekcja utworów trwała w zasadzie do ostatniej chwili, gdyż O.S.T.R. i Hades nagrali ich w sumie ponad 40

– informowali wydawcy.

O.S.T.R. x Hades – Illuminati

Od ponad roku O.S.T.R. nie wydał albumu. Po długiej, jak na łódzkiego rapera, przerwie Ostry wrzucił post, który może zapowiadać potencjalne nowości. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →