fot. Michał Chojnacki

Karolina Łopuch i RefMain kolejnymi uczestnikami projektu Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT


08 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Do projektu Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT dołączyły dwie nowe twarze – Karolina Łopuch oraz RefMain. Piosenkarka jest pierwszą kobietą w akcji promującej młodych artystów.

RefMain kolejnym uczestnikiem akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT

Do ogłoszonych już nazwisk w ramach projektu Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT dołączył RefMain. Twórca pochodzący z Bydgoszczy wykonuje szeroko pojętą muzykę współczesną. Prywatnie jest nauczycielem gitary i tańca oraz wicemistrzem Polski w tańcu hip hop. Damian Manikowski (bo tak nazywa się artysta) brał udział także w mistrzostwach Europy oraz świata. Do akcji dołączył wraz z utworem Streszczenie. Autorem bitu do piosenki jest Van Worden.

Streszczenie to bunt moich uczuć. Opis miłości, która w którymś momencie przejadła się z przyzwyczajenia. To numer o niemożności zmiany biegu wydarzeń i wiedzy, która pomogła zrozumieć mi miejsce, w którym obecnie się znajduje

– tłumaczy autor utworu.

RefMain – Streszczenie

refmain asfalt records coca-cola zero cukru asfalt next
RefMain, fot. Michał Chojnacki

Pierwsza kobieta w projekcie Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT

27 października na kanale Asfalt Records zadebiutowała Karolina Łopuch z piosenką pt. Szum. 24-letnia mieszkanka Łodzi jest pierwszą kobietą w akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Wokalistka skończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współautorem tekstu jest Mikołaj Kubicki, natomiast muzykę wspólnie z Karoliną stworzył producent Karol Szczygieł, z którym piosenkarka współpracuje od lat.

Zobacz: Rusza Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT – projekt dla młodych artystów

Na I roku studiów poznałam Karola Szczygła, który studiował perkusję jazzową. To on zachęcił mnie do pisania tekstów oraz tworzenia muzyki. Postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie rozpoczęliśmy pracę nad materiałem. Na początku zawsze szukamy wspólnego pomysłu, tego, w jakim klimacie piosenka powinna być utrzymana, jakie powinno być jej tempo i ogólny zamysł. Karol wówczas tworzy muzykę, którą później dopełniamy linią melodyczną na prowizorycznym tekście. Czasem okazuje się, że ze wspomnianego prowizorycznego tekstu wybieramy fragmenty, które w efekcie rzeczywiście stają się filarami docelowego tekstu

– opowiada Karolina Łopuch.

Karolina Łopuch – Szum

karolina łopuch coca-cola zero cukru asfalt next
okładka singla Szum Karoliny Łopuch, Asfalt Records 2021

Czym jest wspólna inicjatywa Coca-Coli i Asfaltu?

Program Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT powstał przy współpracy marki Coca-Cola oraz wytwórni Asfalt Records znanej przede wszystkim na rynki hip-hopowym. Mimo powiązań gatunkowych organizatorzy akcji są otwarci na wszelkie stylistyki. Co miesiąc przedstawiany będzie kolejny debiutancki singiel wraz z teledyskiem. Początkujący artyści mogą wysyłać zgłoszenia za pośrednictwem strony asfaltnext.pl. Inicjatywa potrwa do kwietnia 2022 roku.

Uczestnicy będą rywalizowali o dołączenie do finałowej dwunastki, którą wybiorą przedstawicieli obu firm. Jak podkreśla Marcin Tytus Grabski, w akcji nie ma żadnych ograniczeń.

Program daje zupełną dowolność i nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne, ważny jest niepowtarzalny styl. Każdy z artystów biorących udział w Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT może liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony wytwórni oraz możliwość wydania u nas swojej debiutanckiej płyty

– przekonuje wydawca.

Oprócz wspomnianej dwójki w ramach Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT zadebiutowała czwórka wykonawców solowych i jeden duet. Łącznie do tej pory w akcji wzięło siedmiu artystów. Akcję zainaugurował RAAW z piosenką Do teraz. Na kanale Asfalt Records znajdziemy również Giselle Shaiby, Holden od LUCK7, Rookie Roku Dżeja oraz Geebe & FRAME21 z piosenką Ty. Niektóre z utworów przebiły już próg ponad miliona odsłon w serwisie YouTube.

Shaiba – Giselle

Do projektu Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT dołączyły dwie nowe twarze – Karolina Łopuch oraz RefMain. Piosenkarka jest pierwszą kobietą w akcji promującej młodych artystów. RefMain kolejnym uczestnikiem akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT Do ogłoszonych już nazwisk w ramach projektu Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT dołączył RefMain. Twórca pochodzący z Bydgoszczy wykonuje szeroko pojętą […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →