Kali, Ganja Mafia Brand i awantura o kasę. Fani po 1,5 roku oczekiwania na DVD “XXGM” mogą otrzymać zwrot kosztów


15 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kali niedawno świętował swoje 20-lecie na scenie muzycznej. Ganja Mafia przygotowując się do tej rocznicy zapowiedziała, że na DVD ukaże się legendarny koncert rapera – XXGM. Fani, którzy zamówili preorder za bagatela 100 zł, po 1,5 roku nadal nie otrzymali płyty. Raper dopiero niedawno zabrał głos w tej sprawie.

Czy Kali oszukał swoich fanów?

Dość długo o tej sytuacji jednie szeptało się po kątach, ostatnimi czasy jednak kwestia preorderu albumu XXGM znacznie przybrała na sile. W kręgach fanów mówiło się po prostu, że Kali najzwyczajniej w świecie oszukał swoich fanów i zarobił sobie na nich okrągłą sumkę. Dziesięć tysięcy płyt po stówkę za każdą – nie trzeba być wybitnym matematykiem, by oszacować, ile powędrowało do kieszeni artysty oraz labelu Ganja Mafia.

Pokrótce: na początku 2020 roku ogłoszono sprzedaż DVD koncertu XXGM zorganizowanym z okazji 20-lecia na scenie rapera oraz 10-lecia działalności Ganja Mafia. Nakład płyt miał być limitowany i wynosić dziesięć tysięcy egzemplarzy. Płatność za zamówienie jeszcze przed dostawą. Premiera została zapowiedziana na 5 października 2020 roku.

Przeczytaj: Kali i Major SPZ kontynuują „HUCPĘ” w nowym klipie

Tuż przed ukazaniem się albumu, padły pierwsze informacje o poślizgu i o tym, że płyty nie trafią do odbiorców we wcześniej wyznaczonym czasie. Spotkało się to z rozczarowaniem, ale i zrozumieniem, gdyż dystrybucja koncertu z pewnością stanowiła projekt na dużą skalę.

Mamy jednak połowę lipca 2021, a fani rapera, nadal nie otrzymali swoich albumów. Co na to sam Kali oraz jego wytwórnia?

Kali Ganja Mafia XXGM
fot. @dagsoon

Ganja Mafia musi się tłumaczyć

Musiało minąć dobre 1,5 roku, by label wydał oficjalne oświadczenie w sprawie preorderów koncertu XXGM, który nigdy nie dotarł do adresatów. Oficjalny komunikat został wydany wczoraj przez Ganja Mafia Brand. Czy tyle wystarczy, by uznać, że Kali owszem, zawinił, ale jednak nie należy go jeszcze skreślać?

Album XXGM DVD od momentu rozpoczęcia sprzedaży do dnia dzisiejszego, został przez Was zamówiony i opłacony w ilości około tysiąca egzemplarzy. Po jakimś czasie, gdy wynikły problemy z finalizacją projektu (a są to rzeczy skomplikowanej natury prawnej, obwarowane umowami z klauzulami poufności) zablokowaliśmy możliwość zakupu na dedykowanej platformie, która zostanie wznowiona w momencie gdy płyty trafią na nasz magazyn. Na prośbę około dwustu klientów, zwróciliśmy pieniądze za zakupione przez nich albumy, i w dalszym ciągu każdy klient, który takiego zwrotu zażąda, otrzyma go w przeciągu kilku dni roboczych.

W tym momencie, pragniemy rozwiać krążące w Internecie plotki dotyczące wyprzedania się w całości dziesięciotysięcznego nakładu XXGM i braku możliwości odzyskania pieniędzy. To nieprawda. Na tym etapie prosimy osoby nieposiadające wiedzy na temat stanu faktycznego i sytuacji dotyczącej premiery albumu XXGM o wstrzemięźliwość w osądach i porywach fantazji.

Każdy kto zamówił XXGM DVD otrzyma go wraz z bardzo atrakcyjnym i cennym przeprosinowym bonusem, który – żywimy nadzieję – wynagrodzi ten długi (o wiele za długi – zdajemy sobie z tego sprawę) czas oczekiwania. Osoby żądające zwrotu pieniędzy za zakupiony egzemplarz w dalszym ciągu i w każdej chwili mają do tego prawo.

Informacje na temat zwrotu i wszelkie pytania dotyczące XXGM DVD prosimy kierować na adres kamil@ganjamafia.com

W przyszłym tygodniu album trafia do tłoczni i po dotarciu na nasz magazyn zostanie rozesłany dalej do klientów zamówień pre-order oraz salonów sieci Empik. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną cierpliwość. Z poważaniem Ganja Mafia Brand.

– czytamy w informacji, która pojawiła się na stronie labelu

Grożą nam pozwem, więc umyjmy ręce

Akcja jest słaba, aczkolwiek powiedzmy, że można przyjąć tłumaczenie labelu. Pozostaje jednak kwestia tego, iż w przeciągu tych kilkunastu miesięcy, wiele osób kontaktowało się, czy raczej – próbowało skontaktować się z wytwórnią w celu uzyskania jakichkolwiek wiadomości o zamówionym przez siebie produkcie. W lutym Ganja Mafia zapowiedziała, że do końca miesiąca DVD XXGM znajdzie się w rękach słuchaczy, ewentualny zwrot również miał nie stanowić problemu. Na grupie na facebooku Kali/Ganja Mafia Family sporo osób pisało jednak, że ze sklepem nie było żadnego kontaktu.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, parę dni temu – 11 lipca, a więc jeszcze przed obszernym tłumaczeniem ze GM, na jednej z facebookowych grup pojawił się wpis obszernie opisujący sytuację. Oprócz nakreślenia sytuacji, zachęcał on zarazem do zgłaszania się osób, które poczuły się wykorzystane i oszukane.

Szykowany jest obecnie pozew zbiorowy w sprawie podejrzenia dokonania przestępstwa. My jako fani, nie poddamy się i nie chodzi tu o odszkodowanie, a o uczciwość. Osoby zainteresowane dołączeniem do pozwu zapraszam na prv.

– napisała autorka posta

Czyżby ta informacja dotarła do labelu i sprowokowała Ganję Mafię do wydania prędkiego oświadczenia w kwestii albumu XXGM? Wydaje się to co najmniej prawdopodobne.

Kali niedawno świętował swoje 20-lecie na scenie muzycznej. Ganja Mafia przygotowując się do tej rocznicy zapowiedziała, że na DVD ukaże się legendarny koncert rapera – XXGM. Fani, którzy zamówili preorder za bagatela 100 zł, po 1,5 roku nadal nie otrzymali płyty. Raper dopiero niedawno zabrał głos w tej sprawie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →