Nowa muzyka od Florence + The Machine. Usłyszymy ją w filmie „Cruella”

Podziel się newsem:

Florence + The Machine wracają z nowym utworem Call Me Cruella. Singiel zasili soundtrack najnowszej produkcji Disneya – Cruella.

Florence + The Machine wracają z nową muzyką

Florence + The Machine z pewnością nie trwonią czasu, który przeznaczyli sobie na muzyczny urlop. Liderka tego brytyjskiego zespołu, Florence Welch, od jakiegoś czasu pracowała nad muzyką do nowego musicalu Wielki Gatsby, który już niedługo będzie miał swoją premierę na Broadwayu.

To oczywiście nie koniec efektów przerwy, którą zrobił sobie zespół. To również nie koniec fuzji muzyki z innymi gatunkami sztuki spod szyldu Florence + The Machine. Najnowszy singiel grupy zasili bowiem soundtrack nadchodzącego filmu DisneyaCruella.

Disney przedstawia dalsze losy Cruelli de Mon ze 101 dalmatyńczyków

Cruella to nowa, amerykańska komedia kryminalna inspirowana postacią Cruelli de Mon, znanej z kultowej bajki 101 dalmatyńczyków. W tytułową rolę wcieli się Emma Stone, znana z takich tytułów, jak Faworyta, Maniac, La La Land, Birdman, czy Kocha, Lubi, Szanuje. Film w reżyserii Craiga Gillespiego będzie miał swoją światową premierę już 26 maja 2021 roku. Tego samego dnia będzie on dostępny w serwisie Disney Plus Premier Access.

Florence and The Machine Call me Cruella
Cruella – plakat promujący film

Florence + The Machine z utworem promującym film Cruella

Nowy utwór autorstwa Florence + The Machine zatytułowany Call Me Cruella, promujący film Disneya, właśnie ujrzał światło dzienne. Jego fragmenty słyszeliśmy już w najnowszym zwiastunie produkcji, a od kilkunastu godzin utwór dostępny jest już w całości w serwisach streamingowych. Florence powraca w nim nieco do swojej mroczniejszej odsłony z czasów albumu Ceremonials. Fragmenty refrenów przypominają też nieco utwór Breath Of Life promujący inny film – Królewna Śnieżka i Łowca. Cruella z pewnością nie jest jednak wybitnym dziełem pośród dorobku brytyjskiej grupy i nie sądzę, żebym często wracała do tego utworu. To typowa, filmowa produkcja, która jako soundrack sprawdzi się idalnie, ale jako osobny singiel nie przyprawia mnie o zachwyty.

Florence + the Machine – Call me Cruella (z filmu Cruella)

Poza utworem Call Me Cruella, w miniony piątek otrzymaliśmy również cały soundtrack filmu Cruella, na którego trackliście, obok Florence + The Machine, znalazły się także piosenki od takich artystów jak Blondie, Tina Turner, zespół Queen, The Doors, Electric Lights Orchestra, The Clash czy Bee Gees. Posłuchajcie całości!

Cruella oryginalny soundtrack, posłuchaj albumu


Florence + The Machine w filmach i serialach

Florence + The Machine ma na swoim koncie jeszcze kilka innych współprac filmowych. Utwór Over The Love zasilił soundtrack ekranizacji Wielkiego Gatsby’ego z 2013 roku, Wish That You Were Here promował Osobliwy dom Pani Peregrine, a Jenny of Oldstones powstało na potrzeby finałowego sezony serialu Gra o tron.

Florence + The Machine – Jenny of Oldstones

Florence + The Machine wracają z nowym utworem Call Me Cruella. Singiel zasili soundtrack najnowszej produkcji Disneya – Cruella. Florence + The Machine wracają z nową muzyką Florence + The Machine z pewnością nie trwonią czasu, który przeznaczyli sobie na muzyczny urlop. Liderka tego brytyjskiego zespołu, Florence Welch, od jakiegoś czasu pracowała nad muzyką do […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →