Florence Welch napisała muzykę do nowego musicalu “Wielki Gatsby”


29 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Florence Welch wkracza w świat teatru z naprawdę mocnym debiutem. Artystka napisała teksty i muzykę do nowego broadway’owego musicalu Wielki Gatsby.

Nieśmiertelny Wielki Gatsby

Wielki Gatsby to amerykańska powieść z 1925 roku, w oryginale napisana przez Francisa Scotta Fitzgeralda. Akcja książki rozgrywa się w latach 20. i przedstawia życie tytułowego, zamożnego Jay’a Gatsby’ego. Jego dotychczasowe życie pełne wyszukanych przyjęć obraca się o 180 stopni, gdy na jednym z nich spotyka swoją dawną miłość.

Powieść, choć nie zdobyła popularności od razu, jest dziś uważana za jedną z najpopularniejszych i najbardziej kultowych książek wszechczasów. Wielki Gatsby doczekał się już wielu adaptacji, między innymi aż pięciu ekranizacji, w tym najnowszej, z 2013 roku, z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Teraz czas na Broadway!

Wielki Gatsby (2013), zobacz zwiastun filmu

Wielki Gatsby powraca, tym razem w broadway’owym wydaniu

Nad najnowszym musicalem Wielkiego Gatsby’ego pracuje sztab znamienitych osobowości, w tym nagrodzona prestiżową nagrodą teatralną Olivier Award reżyserka Rebecca Frecknall, nominowany do Oscara i nagrody Grammy za utwór Mystery of Love z filmu Tamte dni, tamte noce Thomas Bartlett, znany również jako Doveman oraz… liderka grupy Florence and The Machine Florence Welch!

Wokalistka wraz z Dovemanem pracowała nad muzyką do musicalu. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że artyści współpracowali ze sobą już jakiś czas temu przy okazji utworu Jenny of Oldstones Florence and The Machine, który uzupełnił soundtrack ostatniego sezonu serialu Gra o Tron.

Florence and The Machine – Jenny of Oldstones

Florence Welch debiutuje w świecie musicali

To jednak nie jedyna rola Florence Welch przy pracy nad nowym musicalem Wielkiego Gatsby’ego. Artystka napisała również teksty do stworzonej z Thomasem Bartlettem muzyki. Sama mówi o tym doświadczeniu:

Ta książka prześladowała mnie przez większą część mojego życia. Zawiera kilka moich ulubionych wersetów w literaturze. Musicale były moją pierwszą miłością i czuję głęboki związek z niepoprawnym romantyzmem Fitzgeralda. To zaszczyt, że zaoferowano mi szansę odtworzenia tej książki w piosenkach.

Faktycznie przygoda Florence Welch z Wielkim Gatsbym trwa nie od dziś. Artystka na potrzeby wspomnianej ekranizacji powieści z 2013 roku stworzyła przecież wyjątkowy utwór Over The Love, który zasilił soundtrack filmu.

Florence and The Machine – Over The Love z filmu Wielki Gatsby

Wielki Gatsby w formie wyjątkowego musicalu nadchodzi

Brodway’owa adaptacja Wielkiego Gatsby’ego została zatytułowana w oryginale The Great Gatsby, A New Musical. Album z oryginalnymi utworami wykonanymi przez obsadę sztuki zostanie wydany nakładem wytwórni Warner Music. Z kolei książkę na podstawie sztuki napisze Martyna Majok – polsko-amerykańska dramatopisarka wyróżniona nagrodą Pulitzera za sztukę Cost of Living. Idealnym podsumowaniem tego, co czeka w najbliższym czasie Broadway, w związku z premierą musicalu Wielki Gatsby, niech będą słowa producentów tego przedsięwzięcia, Amandy Ghost i Roberta Foxa:

Pasja Florence do Gatsby’ego i wyjątkowe, muzyczne opowiedzenie tej historii ożywi kultową historię miłosną w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Martyna i Rebecca to dwie najbardziej pasjonujące artystki teatralne swojego pokolenia i razem, ten niezwykły zespół wnosi ekscytującą, nową perspektywę do jednej z najbardziej znaczących kulturowo książek wszechczasów. Minęło 100 lat od opublikowania Wielkiego Gatsby’ego i nie może być lepszego czasu na nową muzyczną adaptację największej imprezy, jaką kiedykolwiek zorganizowała Ameryka.

Florence Welch Wielki Gatsby The Great Gatsby musical Broadway
Wielki Gatsby – książka

Florence Welch wkracza w świat teatru z naprawdę mocnym debiutem. Artystka napisała teksty i muzykę do nowego broadway’owego musicalu Wielki Gatsby. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →