fot. kadr z teledysku „Czyj sen dziś śnisz?”

Natalia Szroeder razem z Darią Zawiałow domyka erę “Pogłosu” singlem “Czyj sen dziś śnisz?”


05 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Natalia Szroeder zamyka swój Pogłosowy etap muzycznej kariery singlem Czyj sen dziś śnisz?, w którym wokalistce towarzyszy Daria Zawiałow.

Pogłos dalej rezonuje

Przez ostatnie lata zaobserwowaliśmy niesamowity przeskok i połączenie się rynków muzyki popowej i alternatywnej. Przy okazji niektórych artystów ciężko jednak było nie dostrzec tego, że stanie w rozkroku między tymi dwoma światami było naprawdę ciężkim zadaniem. Obawy te pojawiły się również przy okazji zapowiedzi nowego albumu Natalii Szroeder, która kreowała nam go, jako dojrzalszą i bardziej świadomą w jej muzycznym dorobku część kariery. Jak się jednak okazało, były one zupełnie niepotrzebne, ponieważ wokalistka dowiozła nam topowy album 2021 roku.

Pogłos okazał się prawdziwym majstersztykiem, który trafił do serc wielu. O jego pierwszym odsłuchu napisała w swoim tekście moja redakcyjna koleżanka Weronika Szymańska:

Gdy usłyszałam pierwsze dźwięki gitary w utworze Późne godziny, zatrzymałam się, rzuciłam wszystko, co robię i stojąc tak, jak przysłowiowy słup soli, z ogromnym skupieniem wsłuchiwałam się w każde kolejne dźwięki tej kompozycji. […] W takich momentach wiem, że mam do czynienia z prawdziwą sztuką. Z muzyką, która trafia w najczulsze punkty i sprawia, że absolutnie nie żal mi poświęconego jej czasu. Z albumem, który „coś” mi robi.

I ciężko się z tym nie zgodzić. Drugi album w karierze Szroeder jest projektem kompletnym i idealnie wyważonym, a także umiejącym zabrać nas w najgłębsze zakamarki naszych własnych przemyśleń. To bardzo powolnie wlewająca się do serc prywata Natalii, z którą każdy z nas może się po prostu utożsamić.

Przeczytaj także: Natalia Szroeder – nowe Osiedle nieoficjalną częścią Pogłosu

Natalia Szroeder osiedle
fot. Dagmara Szewczuk

Nic więc dziwnego, że stale rezonuje on w karierze wokalistki, która uraczyła nas właśnie jego finalnym już etapem. Tym razem u jej boku stanęła dobra przyjaciółka – Daria Zawiałow – która do nowego numeru wplotła kilka swoich alternatywnych korzeni. Tej piosenki musicie posłuchać!

Natalia Szroeder, Daria Zawiałow – Czyj sen dziś śnisz? – posłuchaj!

Za reżyserię teledysku odpowiada Marta Brodacka.

Natalia Szroeder zamyka swój Pogłosowy etap muzycznej kariery singlem Czyj sen dziś śnisz?, w którym wokalistce towarzyszy Daria Zawiałow. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Pogłos dalej rezonuje Przez ostatnie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →