Marathon

Murem za Bonusem” na światowych listach Spotify


22 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Murem za Bonusem, album mający wesprzeć rodzinę Bonusa, znalazł się na 9. miejscu najchętniej słuchanych debiutów tygodnia na Spotify. Sprawdź.

Murem za Bonusem, czyli mobilizacja środowiska hip-hopowego

W minionym tygodniu ukazał się wreszcie kompilacyjny album Murem za Bonusem. Zainicjowany przez Białasa projekt, zrealizowany we współpracy z Ciemną Strefą, jest wyrazem wsparcia dla Bonusa RPK, skazanego na 5 i pół roku więzienia oraz zobowiązanego do oddania 450 tysięcy złotych w związku z jego rzekomą działalnością przestępczą – handlem narkotykami. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach w związku z dość kontrowersyjnymi metodami, jakimi prokuratura posłużyła się podczas rozprawy, a mianowicie wykorzystaniem fragmentu utworu muzycznego napisanego przez Bonusa RPK. Cały dochód z Murem za Bonusem zostaje przekazany rodzinie Bonusa, jego żonie oraz dwóm synom.

Białas x Sokół – AU

Czołówka list Spotify

Powstanie Murem za Bonusem Białas zapowiadał już w maju 2020 roku podczas #hot16challange2, jednak dopiero w minionym tygodniu trafił on do sieci i okazał się niesamowitym sukcesem. Murem za Bonusem zadebiutowało bowiem na 9. miejscu najchętniej słuchanych nowych albumów minionego tygodnia w Spotify, jako jeden z nielicznych polskich albumów w historii znajdując się w najlepszej 10-tce tego zestawienia. Zwycięzcą okazał się Roddy Rich z albumem LIVE LIFE FAST, na drugim miejscu Gustavo Lima i Buteco in Boston (Ao Vivo), a stawkę zamknął koreański zespół NCT i ich Universe – The Third Album.

Zestawienie najchętniej słuchanych debiutów minionego tygodnia na Spotify

"Murem za Bonusem" na światowych listach Spotify
źródło: Spotify na instagramie

Tracklista albumu Murem za Bonusem

 1. BIAŁAS – Hot16Challange
 2. BIAŁAS x PALUCH – Sztuka Wolności
 3. BIAŁAS x SOKÓŁ – AU
 4. ERO – Lista rzeczy
 5. BIAŁAS x PEJA – Chłosta
 6. BIAŁAS x SZPAKU – Ślady na ciele
 7. BIAŁAS x KIZO x SKUTE BOBO x WHITE2115 – TOP10
 8. BIAŁAS x BEDOES – Poezja ulic
 9. JANUSZ WALCZUK x FROSTI x BERSON – Nie twoja sprawa
 10. KARA x KĘKE – Pale mosty
 11. BIAŁAS x SŁOŃ – Klękaj przed panem
 12. BIAŁAS x RETO – Piekło
 13. BIAŁAS x CZERWIN TWM x BONZO – Rollercoaster 2
 14. MAŁACH / RUFUZ – Charakter
 15. BIAŁAS x BETEO – Insomnia
 16. BIAŁAS x ŻAKU – Trap
 17. BIAŁAS x PEZET – Nienawidzę wszystkich

Murem za Bonusem, album mający wesprzeć rodzinę Bonusa, znalazł się na 9. miejscu najchętniej słuchanych debiutów tygodnia na Spotify. Sprawdź. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Murem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →