kadr z #Hot16Challange2

Białas i Sokół stoją „Murem Za Bonusem” – album w drodze


29 listopada 2021

Podziel się newsem:

Po zeszłorocznej zapowiedzi w sieci pojawił się singiel promujący album Murem za Bonusem, który przygotował Białas. Wraz z singlem AU, w którym obok Beezy’ego wystąpił Sokół, ruszył preorder materiału.

Białas wydaje album dla rodziny Bonusa RPK

Na oficjalnym kanale YouTube Ciemnej Strefy opublikowano teledysk pt. AU. Singiel z udziałem Białasa i Sokoła promuje album Murem za Bonusem przygotowany przez współzałożyciela SBM Label. Za produkcję utworu odpowiadają Zacheyak oraz DDayzy. Mixem i masteringiem zajął się DJ Johny. Produkcją teledysku zajęła się ekipa Flying Digital Content. Reżyserem klipu jest Igor Leśniewski. To drugi z singli zapowiadających projekt. Pierwszy utwór zwiastujący projekt ukazał się w sierpniu zeszłego roku, a obok Beezy’ego wystąpił Paluch.

Przeczytaj: Sztuka wolności według Białasa i Palucha. Mamy pierwszy singiel z płyty dla Bonusa RPK

Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu. Premierę płyty zaplanowano na 16 grudnia. Cały dochód ze sprzedaży trafi do Bonusa RPK i jego rodziny. Krążek można kupić w oficjalnym sklepie Ciemnej Strefy.

Białas x Sokół – AU

Album Murem za Bonusem został zapowiedziany jeszcze w 2020 roku podczas akcji #Hot16Challange2. Wówczas Białas przekazał w swojej zwrotce, że zamierza wyprodukować album, który pomoże Bonusowi i jego rodzinie.

Białas #MuremZaBonusem #Hot16Challange2

Rapowa Polska stoi Murem za Bonusem

Zgodnie ze złożoną obietnicą Białas podjął się stworzenia materiału, który w grudniu ukaże się nakładem Ciemnej Strefy. Na album Murem za Bonusem składa się siedemnaście premierowych utworów, w tym trzy pierwsze znane już słuchaczom: Hot16Challange, Sztuka Wolności oraz AU. Raper zaangażował w projekt nie tylko weteranów oraz reprezentantów ulicznej sceny. Na trackliście pojawiły się także nazwiska związane z SBM Label. Oprócz autora H8M5 na płycie wystąpią chociażby Peja, Szpaku, Paluch, Bedoes, Ero, Mata, Janusz Walczuk czy Pezet.

Białas – Murem za Bonusem – tracklista

 1. BIAŁAS – Hot16Challange
 2. BIAŁAS x PALUCH – Sztuka Wolności
 3. BIAŁAS x SOKÓŁ – AU
 4. ERO – Lista rzeczy
 5. BIAŁAS x PEJA – Chłosta
 6. BIAŁAS x SZPAKU – Ślady na ciele
 7. BIAŁAS x KIZO x SKUTE BOBO x WHITE2115 – TOP10
 8. BIAŁAS x BEDOES – Poezja ulic
 9. JANUSZ WALCZUK x FROSTI x BERSON – Nie twoja sprawa
 10. KARA x KĘKE – Pale mosty
 11. BIAŁAS x SŁOŃ – Klękaj przed panem
 12. BIAŁAS x RETO – Piekło
 13. BIAŁAS x CZERWIN TWM x BONZO – Rollercoaster 2
 14. MAŁACH / RUFUZ – Charakter
 15. BIAŁAS x BETEO – Insomnia
 16. BIAŁAS x ŻAKU – Trap
 17. BIAŁAS x PEZET – Nienawidzę wszystkich
białas murem za bonusem bonus rpk
okładka albumu Murem za Bonusem, Ciemna Strefa 2021, fot. Adam Słaboń

Bonus RPK skazany na pięć lat

W lipcu 2018 roku ogłoszono wyrok, według którego Bonus RPK trafił do więzienia na pięć i pół roku. Oprócz kary pozbawienia wolności, raper stracił pół miliona złotych zgodnie z wyrokiem sądu. Bonus został skazany dzięki zeznaniom małego świadka koronnego, Tomasza S., oraz dwóch innych świadków – Piotra S. i Michała C. Mimo że nie znaleziono żadnych twardych dowodów w sprawie o handel narkotykami, Bonus RPK oraz jedenastu innych oskarżonych zostało skazanych.

Zobacz: Bonus RPK zatrzymany przez policję!

Decyzja sądu spotkała się z protestem ze strony fanów rapera oraz innych twórców ze środowiska. W akcję #MuremZaBonusem zaangażowali się m.in. Sokół, Ten Typ Mes oraz Liroy. Pierwszy z wymienionych wystosował także szerokie oświadczenie w mediach społecznościowych tuż po zapadnięciu wyroku.

Jeśli wydaje Ci się, że to nie Twoja sprawa i nie dotyczy Cię to, że „jakiegoś Bonusa RPK”, którego nie znasz osobiście i może nawet nie słuchasz, mają zamknąć na ponad 5 lat i przybili mu pół miliona złotych kary, którą musi zapłacić, za rzekomą sprzedaż 20 kilogramów zioła, to jesteś w wielkim błędzie. To jest Twoja sprawa i dotyczy każdego z nas. Z całym szacunkiem, w tej sprawie przestało już nawet w ogóle chodzić o samego Bonusa, tylko o system, wymiar sprawiedliwości i domniemanie niewinności, które powinno i musi być nadrzędne i nienaruszalne, a skoro można kogoś skazać tylko dlatego, że ktoś inny powiedział, że ten ktoś coś zrobił, nie posiadając żadnych dowodów, nie znajdując przy nim nic, co mogłoby wskazywać na jego winę, nie mówiąc już o przyłapaniu go na gorącym uczynku, to coś z tym systemem jest nie tak.


Absolutną kompromitacją prokuratury było cytowanie na rozprawie tekstów z kawałków Bonusa, mających niby poświadczyć, ze jest bandytą. Przecież na tej zasadzie powinniśmy skazać Bogusława Lindę, bo zabijał ludzi, prokurator pewnie widział i mógłby puścić fragmenty filmu na sali sądowej. Powinniśmy oprócz wielu raperów i aktorów skazać również ogromną część pisarzy i malarzy, bo oni też przekazywali zakazane i moralnie nieodpowiednie treści. Panie genialny prokuratorze, a co by się stało, gdybym Panu powiedział, że jestem ghost writerem Bonusa i to ja napisałem mu te teksty, które Pan cytował? Ja poszedłbym siedzieć za współudział

– czytamy w poście.

Po zeszłorocznej zapowiedzi w sieci pojawił się singiel promujący album Murem za Bonusem, który przygotował Białas. Wraz z singlem AU, w którym obok Beezy’ego wystąpił Sokół, ruszył preorder materiału. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już […]

Kup bilety na koncert Palucha w Zabrzu

Biletomat.pl
69 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →