fot. @mixone

Maro, polski producent, zapowiedział album. Gościnnie m.in. członkowie Wu-Tang Clanu i P Money


06 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Polski producent Maro rozpoczął promocję swojego solowego wydawnictwa. Na albumie zatytułowanym Rejects pojawią się m.in. reprezentanci legendarnej formacji Wu-Tang Clan oraz brytyjska ikona rapu P Money.

Członkowie Wu-Tang Clanu na bitach polskiego producenta

Maro to polski beatmaker, który od dłuższego czasu współpracuje z czołówką branży muzycznej na świecie. Artysta za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że w czerwcu ukaże się jego solowy projekt Rejects. Wśród ogłoszonych już gości znaleźli się członkowie Wu-Tang Clanu, czyli Ghostface Killah oraz Raekwon, a także Deadly Hunta oraz P Money – ikona brytyjskiego rapu. Na albumie usłyszymy także Awich z Japonii oraz Cappadonnę ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz: Wiadomo, kto kupił Once Upon a Time in Shaolin Wu-Tang Clanu

Rejects jest opowieścią zabierającą słuchacza w inny, aczkolwiek podobny do naszego wymiar alternatywnej rzeczywistości. Przez kilka lat udoskonalałem tę historię pod względem muzycznym, jak i fabularnym. Musical jest dość eklektyczny z pozoru, ale gdzieś głębiej składa się on w jedną całość. Moim celem było to, żeby zarówno warstwa muzyczna, fabularna, jak i niezwykle ważna warstwa graficzna, obrazowały odbiorcy moje uniwersum. Ten album jest zbiorem moich fascynacji filmami, książkami, muzyką na których się wychowałem. Jest to podsumowanie zjawiska kulturowego, czasem pstrokatych, a czasem szarych lat 80. i 90. Oczywiście na tym nie kończą się moje inspiracje i można też wyczuć w nim nutę całkiem nowych fascynacji. Oprócz pokazania się z muzycznej strony chciałem opowiedzieć ludziom historię, pozwolić im zatrzymać się na chwilę, oderwać się od świata codziennego i ruszyć ze mną na tę fascynującą przygodę.

– pisze Maro o projekcie.

Jak informuje notatka prasowa, Rejects od Maro to “futurystyczny audio-musical”. Fabuła została osadzona w fikcyjnym świecie przepełnionym brutalnością.

Od pierwszej aż do ostatniej pozycji na płycie album tworzy spójną historię, przedstawioną w formie słuchowiska o nowoczesnej formie.

– zapewniają wydawcy.

Nie tylko zagranica. Maro pracował również z Polakami

Zawodnicy Wu-Tang Clanu, brytyjska legenda lub artyści z Angoli czy Jamajki to nie koniec obszernego portfolio Maro. Z muzykiem współpracowali także Method Man i Redman, Wiley czy DJ Mathematics.

Marek Walaszek, bo tak nazywa się producent, ma na koncie wspólne działania również z rodzimymi artystami. Beatmaker współpracował z takimi gwiazdami, jak Borixon, Margaret czy Dziarma. Jego utwory znalazły się w Cyberpunku 2077, a to nie wszystkie jego kooperacje. Maro działał również z takimi markami, jak Coca-Cola, Voice of Poland czy Absolut. Maro jest także właścicielem Addicted To Music Studios oraz twórcą marki Bettermaker, która produkuje hi-endowy sprzęt studyjny.

maro rejects
fot. @mixone

Polski producent Maro rozpoczął promocję swojego solowego wydawnictwa. Na albumie zatytułowanym Rejects pojawią się m.in. reprezentanci legendarnej formacji Wu-Tang Clan oraz brytyjska ikona rapu P Money. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →