kadr z klipu do utworu chillwagon - "camper"

Borixon i Kizo ze wspólnym utworem


14 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Borixon po długiej przerwie wydawniczej powraca z singlem Miś nagranym wspólnie z Kizo. Sprawdź szczegóły.

Współpraca w obrębie chillwagonu

Borixon jest jednym z najaktywniejszych wydawniczo weteranów polskiej sceny rapowej. Wystarczy chociażby wspomnieć o jego projekcie chillwagon, w którym działa z takimi raperami, jak ReTo, Żabson, Kizo, Olszakumpel, Qry czy ZetHa, i w ramach którego od 2019 roku wydali dwie płyty. Prawdopodobnie w przygotowaniu jest także trzecia, ponieważ we wrześniu 2021 roku grupa wypuściła nowy singiel zatytułowany camper. Nawet działając pod własną ksywką, Borixon preferował współprace. W 2020 roku ukazał się jego wspólny album z ReTo zatytułowany 420024. Na solowy album Borygo czekamy więc już blisko 4 lata, a dokładniej od 2018 roku, kiedy to ukazał się Mołotow. Być może Miś jest pierwszym singlem z nowego solowego wydawnictwa? Tego jeszcze nie wiemy, natomiast faktem jest, że utwór z gościnnym udziałem Kizo został podpisany ksywką Borixona, z pewnością rodzi to więc nadzieję wśród fanów. Za bit do Misia odpowiada BAHSICK.

Borixon, Kizo – MIŚ prod. BAHSICK

Borixon, kiedy solo?

Pytanie z nagłówka zadaje sobie rzesza słuchaczy od wielu lat. Zadaliśmy je sobie również z Krzyśkiem Nowakiem w zestawieniu płyt, na które czekamy najbardziej w 2022 roku. Mówimy w końcu o zdobywcy dwóch Złotych Płyt od ZPAV za swoje ostatnie Koktajl oraz Mołotow. Według naszych doniesień to właśnie w tym roku ukaże się następca Mołotowa. 4 lata to w dzisiejszym rapie szmat czasu. Jaki kierunek na kolejnej solówce obierze Borixon? Ciężko cokolwiek przewidywać, ale MIŚ utrzymany w trapowo-bengerowej, lekko wykręconej konwencji zdecydowanie rozbudza apetyt na więcej.

Okładka płyty Borixona Mołotow

Borixon i Kizo ze wspólnym utworem

Borixon po długiej przerwie wydawniczej powraca z singlem Miś nagranym wspólnie z Kizo. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Współpraca w obrębie chillwagonu Borixon jest jednym z najaktywniejszych […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →