materiały prasowe

Wiadomo, kto kupił „Once Upon a Time in Shaolin” Wu-Tang Clanu


21 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Amerykański rząd ujawnił tożsamość nowego nabywcy albumu Once Upon a Time in Shaolin Wu-Tang Clanu. Płytę sprzedano za miliony dolarów. Poprzednim posiadaczem krążka był Martin Shkreli.

Ujawniono tożsamość nowego właściciela Once Upon a Time in Shaolin Wu-Tang Clan

W lipcu bieżącego roku podano informację, że rząd federalny Stanów Zjednoczonych sprzedał jedyny egzemplarz albumu Once Upon a Time in Shaolin. Kupiec kryje się pod pseudonimem PleasrDAO i według „The Times” zapłacił on cztery miliony dolarów. Jak podaje pismo, płytę przechowywano w krypcie gdzieś w Nowym Jorku. PleasrDAO miał odebrać krążek 10 września. Ustalenia „The Times” dają również nadzieję fanom Wu-Tang Clanu. Kolekcjoner rzekomo chciałby podzielić się albumem, o ile RZA oraz Cilvaringz wyrażą na to zgodę.

wu tang clan once upon a time in shaolin martin shkreli pleasrdao
materiały prasowe

Wcześniejsze losy Once Upon a Time in Shaolin

Pierwotnie Wu-Tang Clan przekazał płytę Martinowi Shkreli za dwa miliony dolarów. Amerykański przedsiębiorca (a dokładniej jego firma Turing Pharmaceuticals) w 2015 roku uzyskał licencję na produkcję środka Daraprim, by podnieść jego cenę o niemal 5600%. Cena leku wzrosła z kilkunastu do 750 dolarów za tabletkę.

Podczas gdy Shkreli był w posiadaniu Once Upon a Time in Shaolin, groził on m.in. usunięciem Ghostface Killah z albumu. Przedsiębiorca wspominał również o sprzedaniu płyty lub jej zniszczeniu.

Zobacz: Zwiastun serialu Wu-Tang: An American Saga już dostępny

W 2015 roku Martin Shkreli został zatrzymany, a dwa lata później oskarżono go o oszustwa. Pierwotnie groziło mu nawet dwadzieścia lat pozbawienia wolności. Przedsiębiorcę skazano na siedem lat więzienia, zajmując przy tym część jego majątku w wysokości niemal siedmiu i pół miliona dolarów. W ramach uregulowania należności wystawiono na sprzedaż m.in. Once Upon a Time in Shaolin Wu-Tang Clanu oraz Tha Carter V Lil Wayne’a.

GZA wystąpi w Krakowie

Jeden z założycieli Wu-Tang ClanuGZA wystąpi w Polsce. 25 marca przyszłego roku The Genius stanie na scenie krakowskiego klubu Kwadrat. Impreza rozpocznie się o 21:00, natomiast bilety cały czas można nabyć na Biletomat.pl.

Amerykański rząd ujawnił tożsamość nowego nabywcy albumu Once Upon a Time in Shaolin Wu-Tang Clanu. Płytę sprzedano za miliony dolarów. Poprzednim posiadaczem krążka był Martin Shkreli. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →