fot. Jonathan Weiner

Fan Wu-Tang Clanu będzie musiał zapłacić sporą grzywnę za zarapowanie n-worda w “Protect Ya Neck”


09 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Szkocki fan Wu-Tang Clanu “przekroczył granicę”? Mężczyzna musi zapłacić kilkaset funtów grzywny, ponieważ podczas rapowania Protect Ya Neck użył n-worda.

Kosztowne urodziny

Nie zawsze warto być wiernym oryginałowi. Jak donosi szkocki serwis The National, przekonał się o tym 25-letni Kyle Siegel. Mężczyzna przyznał się, że 20 lutego, podczas świętowania urodzin, wychodząc z damskiej toalety w Scalloway Boating Club zarapował Protect Ya Neck grupy Wu-Tang Clan. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby 25-latek nie używał przy tym n-wordów, samemu będąc białego koloru skóry. Jego słowa miała usłyszeć kobieta w boksie obok, która doznała “poważnego szoku”. Sędzia uznał tłumaczenia oskarżonego, że nie wiedział o obecności kobiety i nie miał zamiaru jej urazić.

Zobacz: Członkowie Wu-Tang Clanu na bicie polskiego producenta Maro Music

Oskarżony zgodził się, że “przekroczył granicę”, która nie miała nic wspólnego z “wolnością artystyczną”. Ostatecznie 25-latka obarczono grzywną w wysokości pięciuset funtów oraz dodatkowych dwudziestu funtów w ramach “dopłaty dla ofiar”. Według dzisiejszego kursu Siegel musi zapłacić ponad dwa tysiące osiemset dziewięćdziesiąt cztery złote.

Wu-Tang Clan – Protect Ya Neck

GZA wkrótce wystąpi w Polsce. Sprawdź, gdzie kupisz bilety

Jeden z członków legendarnej nowojorskiej grupy, GZA, niedługo zagra koncert w Krakowie. GZA pojawi się w klubie Kwadrat przy ul. Stanisława Skarżyńskiego już 21 października. Start imprezy zaplanowano na 20:00. Wejściówki na koncert The Geniusa z Wu-Tang Clanu znajdziecie na stronie Biletomat.pl. W ofercie dostępna jest już ostatnia pula, więc lepiej nie zwlekajcie z kupnem!

Jako najstarszy członek grupy, określany jest “duchowym przywódcą” (ang. spiritual head). Jego album zatytułowany Liquid Swords, wydany w 1995 roku, uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych albumów hip-hopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clan

– przypominają organizatorzy.

Szkocki fan Wu-Tang Clanu “przekroczył granicę”? Mężczyzna musi zapłacić kilkaset funtów grzywny, ponieważ podczas rapowania Protect Ya Neck użył n-worda. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Kosztowne […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →