fot. Jonathan Weiner

Fan Wu-Tang Clanu będzie musiał zapłacić sporą grzywnę za zarapowanie n-worda w „Protect Ya Neck”


09 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Szkocki fan Wu-Tang Clanu „przekroczył granicę”? Mężczyzna musi zapłacić kilkaset funtów grzywny, ponieważ podczas rapowania Protect Ya Neck użył n-worda.

Kosztowne urodziny

Nie zawsze warto być wiernym oryginałowi. Jak donosi szkocki serwis The National, przekonał się o tym 25-letni Kyle Siegel. Mężczyzna przyznał się, że 20 lutego, podczas świętowania urodzin, wychodząc z damskiej toalety w Scalloway Boating Club zarapował Protect Ya Neck grupy Wu-Tang Clan. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby 25-latek nie używał przy tym n-wordów, samemu będąc białego koloru skóry. Jego słowa miała usłyszeć kobieta w boksie obok, która doznała „poważnego szoku”. Sędzia uznał tłumaczenia oskarżonego, że nie wiedział o obecności kobiety i nie miał zamiaru jej urazić.

Zobacz: Członkowie Wu-Tang Clanu na bicie polskiego producenta Maro Music

Oskarżony zgodził się, że „przekroczył granicę”, która nie miała nic wspólnego z „wolnością artystyczną”. Ostatecznie 25-latka obarczono grzywną w wysokości pięciuset funtów oraz dodatkowych dwudziestu funtów w ramach „dopłaty dla ofiar”. Według dzisiejszego kursu Siegel musi zapłacić ponad dwa tysiące osiemset dziewięćdziesiąt cztery złote.

Wu-Tang Clan – Protect Ya Neck

GZA wkrótce wystąpi w Polsce. Sprawdź, gdzie kupisz bilety

Jeden z członków legendarnej nowojorskiej grupy, GZA, niedługo zagra koncert w Krakowie. GZA pojawi się w klubie Kwadrat przy ul. Stanisława Skarżyńskiego już 21 października. Start imprezy zaplanowano na 20:00. Wejściówki na koncert The Geniusa z Wu-Tang Clanu znajdziecie na stronie Biletomat.pl. W ofercie dostępna jest już ostatnia pula, więc lepiej nie zwlekajcie z kupnem!

Jako najstarszy członek grupy, określany jest „duchowym przywódcą” (ang. spiritual head). Jego album zatytułowany Liquid Swords, wydany w 1995 roku, uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych albumów hip-hopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clan

– przypominają organizatorzy.

Szkocki fan Wu-Tang Clanu „przekroczył granicę”? Mężczyzna musi zapłacić kilkaset funtów grzywny, ponieważ podczas rapowania Protect Ya Neck użył n-worda. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

GZA wystąpi w Krakowie | 21.10.2022

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →