wikicommons

Wu-Tang Clan z pierwszym singlem od 6 lat


24 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wu-Tang Clan zaprezentowali singiel Claudine. Jest to pierwszy od sześciu lat wspólny utwór legendarnej grupy.

3 dekady legend hip-hopu

Wiele osób prawdopodobnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Część być może nie będzie chciała uwierzyć. Ale 9 listopada miną trzy dekady od wydania legendarnego debiutu grupy Wu-Tang Clan. To właśnie dzięki Enter the Wu-Tang (36 Chambers) RZA, GZA, Inspectah Deck, U-God, Ghostface Killah, Method Man, Raekwon, Masta Killa i Ol’ Dirty Bastard stali się żywymi legendami hip-hopu. Dziedzictwo tego albumu przyczyniło się nawet do powstania serialu Wu-Tang: An American Saga, który doczekał się trzech sezonów, a dziś jest dostępny w Polsce do obejrzenia na platformie Disney+.

Grupa z okazji rocznicy wydała wyjątkowy singiel. Claudine to pierwszy ich premierowy utwór od sześciu lat. Poruszają na nim tematy straconej miłości i bólu po stracie rodzica. To wszystko na bicie niezawodnego Mathematicsa, wieloletniego DJ-a grupy. Na ten moment nie wiadomo czy Claudine jest jedynie jednorazowym wyskokiem. Ciężko byłoby nam uwierzyć w nowy krążek grupy. Ale może jakiś dodatek do jubileuszowego wydania Enter the Wu-Tang (36 Chambers)? Biorąc pod uwagę, że rocznica już za nieco ponad dwa tygodnie niedługo poznamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Wu-Tang Clan – Claudine feat. Method Man, Ghostface Killah, Nicole Bus

Wu-Tang Clan zaprezentowali singiel Claudine. Jest to pierwszy od sześciu lat wspólny utwór legendarnej grupy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins 3 dekady legend hip-hopu Wiele osób prawdopodobnie nie zdaje […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →