K-rap: tych koreańskich raperów warto znać cz. 2


21 listopada 2020

Podziel się newsem:

K-rap, podobnie jak k-pop, produkty k-beauty, czy k-dramy, staje się coraz bardziej popularny. Sprawdźcie drugą część naszego zestawienia raperów z Korei, których warto znać.

Reklama

RM

K-rap pojawił się w życiu RM’a, gdy ten miał zaledwie 11 lat. To właśnie wtedy nagrał pierwsze piosenki, a rok później dał debiutancki koncert, powoli zdobywając rozgłos na undergroundowej scenie. Jednak prawdziwa sława przyszła później wraz z k-popową grupą BTS, której RM jest liderem. Poza olbrzymim wkładem w pracę zespołu, Namjoon, bo tak brzmi prawdziwe imię rapera, wydał też solowe projekty. Jego drugi mixtape, zatytułowany mono., ma bardzo oryginalne brzmienie – nieco senne, spokojne i dojrzałe.

Soyeon

Soyeon przyciągnęła uwagę mediów i publiczności jeszcze przed swoim oficjalnym debiutem, biorąc udział w programach telewizyjnych Produce 101 i Unpretty Rapstar. W 2016 podpisała kontrakt z Cube Entertainment i rok później zaczęła solową karierę. Jednak wytwórnia miała wobec niej inne plany. Wkrótce ogłoszono, że dołącza do k-popowego zespołu (G)I-dle jako liderka. Soyeon uczestniczy w pisaniu tekstów i komponowanie muzyki dla grupy. Artystka jest też zaangażowana w projekt K/DA, czyli zespół złożony z postaci League of Legends, w którym udziela głosu Akali.

G-Dragon

Słowo ikona pojawia się często w kontekście G-Dragona. Koreański raper jest uznawany za ikonę k-popu, k-rapu oraz mody. Rozgłos przyniosła mu grupa k-popowa Big Bang, której jest liderem. Z uznaniem spotkały się także jego solowe projekty. Przez ostatnie dwa lata był nieaktywny z powodu obowiązkowej w Korei służby wojskowej, ale niedawno jego wytwórnia potwierdziła, że pracuje nad nowym materiałem. Pisaliśmy o tym tutaj.

3RACHA

3RACHA to trio raperów z k-popowej grupy Stray Kids. Jej skład wchodzi CB97, znany szerzej jako Bang Chan, SpearB czyli Changbin oraz J.ONE występujący także jako Han. Grupa ceniona jest także za działalność tekściarską i producencką. Mają olbrzymi wpływ na brzmienie Stray Kids.

Mino

Mino swoją pozycję rapera budował zarówno w k-popowej grupie Winner, jak i w poświęconym koreańskiemu hip-hopowi programie Show Me The Money. Oficjalnie zadebiutował jako solista w 2018 roku wydając Fiancé i piosenka stała się hitem w Korei, zdobywając pierwsze miejsce na lokalnych listach przebojów. Pod koniec października wrócił z pełnym albumem Take, który promuje singiel Run Away.

Jay Park

Amerykanin Jay Park zadebiutował w k-popowym zespole 2PM w 2008 roku. Jednak już po roku był zmuszony wrócić do Stanów, gdy wypłynęły jego niepochlebne komentarze na temat Korei, które pisał w Internecie jako nastolatek. K-rap jest jednak ważnym elementem jego kariery. Współpracuje regularnie z koreańskimi artystami, a utwory wydaje zarówno po angielsku jak i koreańsku. Znany jest także jako doskonały tancerz, choreograf oraz założyciel niezależnych wytwórni AOMG i H1ghr Music.

Sprawdźcie także: K-hip hop: tych koreańskich raperów warto znać cz. 1

K-rap, podobnie jak k-pop, produkty k-beauty, czy k-dramy, staje się coraz bardziej popularny. Sprawdźcie drugą część naszego zestawienia raperów z Korei, których warto znać. RM K-rap pojawił się w życiu RM’a, gdy ten miał zaledwie 11 lat. To właśnie wtedy nagrał pierwsze piosenki, a rok później dał debiutancki koncert, powoli zdobywając rozgłos na undergroundowej scenie. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.