To może być k-popowy comback roku! Znowu usłyszymy G-Dragona


02 listopada 2020

Podziel się newsem:

G-Dragon powróci! Wytwórnia koreańskiego rapera potwierdziła, że muzyk pracuje obecnie nad nowym materiałem. Usłyszymy go ponownie po 2 latach przerwy.

Reklama

G-Dragon – powrót po latach

2 listopada w koreańskich mediach pojawiła się informacja o nowym solowym albumie przygotowywanym przez G-Dragona. W odpowiedzi, wytwórnia muzyka potwierdziła, że lider słynnego k-popowego zespołu Big Bang pracuje nad nową muzyką. Będzie to pierwszy materiał wydany przez rapera po 2 latach przerwy.

Jego ostatni solowy album ukazał się w 2017 roku, a ostatnia płyta zespołu wyszła w 2018 roku. G-Dragon rozpoczął następnie obowiązkową w Korei służbę wojskową. Grupa miała powrócić w kwietniu tego roku, występując na Coachelli. Niestety ze względu na pandemię COVID-19, festiwal odwołano. Informacja o powrocie rapera poruszyła k-popową społeczność, także nad Wisłą. Hashtagu #GDRAGONISCOMING użyto już ponad 80 tysięcy razy i trenduje on na polskim Twitterze.

g-dragon

Kim jest G-Dragon?

G-Dragon to raper, tekściarz i producent muzyczny. Jest uznawany za jedną z ikon k-popu. Karierę rozpoczął w zespole Big Bang – jednym z najbardziej rozpoznawalnych, głośnych projektów na koreańskim rynku muzycznym. Prawie 3 mln sprzedanych na Półwyspie płyt, niezwykła popularność w Japonii i niezliczone nagrody, to nie jedyne osiągniecia G-Dragona.

W 2009 wydał pierwszą solową płytę, zdobywając nagrodę Album Roku na Mnet Music Awards. 4 lata później, po wydaniu kolejnego solowego projektu, G-Dragon został okrzyknięty Artystą Roku na tej samej gali. Z uznaniem spotykały się także jego ekscentryczne stylizacje i zamiłowanie do mody. Współpracował z projektantami, znalazł się na okładkach magazynów takich jak Vogue i miał realny wpływ na modę uliczną w Korei.

G-Dragon powróci! Wytwórnia koreańskiego rapera potwierdziła, że muzyk pracuje obecnie nad nowym materiałem. Usłyszymy go ponownie po 2 latach przerwy. G-Dragon – powrót po latach 2 listopada w koreańskich mediach pojawiła się informacja o nowym solowym albumie przygotowywanym przez G-Dragona. W odpowiedzi, wytwórnia muzyka potwierdziła, że lider słynnego k-popowego zespołu Big Bang pracuje nad nową […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN PLN PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.