Jak k-popowi artyści radzą sobie w Polsce?

Obserwuj nas na instagramie:

Niedawno k-pop przebił się do czołowej dziesiątki najchętniej słuchanych gatunków muzycznych w serwisie Spotify. Sprawdźcie zestawienia najpopularniejszych koreańskich zespołów w Polsce.

Koreański pop szturmem podbija świat. Od 2014 roku liczba słuchaczy k-popu na Spotify wzrosła o ponad 1000%. Piosenki z tego gatunku mają łącznie ponad 14 miliardów odtworzeń.

BTS i BLACKPINK najpopularniejsi w Polsce

Na listach przebojów numerem jeden długo był viralowy kawałek PSY Gangnam Style i to z nim utożsamiano koreański pop, słynący z szybkiego tempa, chwytliwych beatów i tętniących kolorami teledysków.

Obecnie na Spotify królują jednak nie soliści, a wieloosobowe formacje wokalistów, tancerzy i raperów. Wśród boysbandów niekwestionowanym numerem 1 w Polsce jest BTS. Wśród girlsbandów natomiast pierwsze miejsce piastuje BLACKPINK.

O tak wysokiej pozycji i dominacji BTS i BLACKPINK może świadczyć fakt, że obie grupy wydały w tym roku nowe albumy. Ponadto często współpracują z globalnymi gwiazdami popu i hip-hopu.

BTS mają na koncie wspólne nagrania z Halsey, Edem Sheeranem czy Zarą Larsson, a BLACKPINK nagrały wspólny singiel z Duą Lipą.

K-pop: Top 10 najpopularniejszych boysbandów w Polsce:

 1. BTS
 2. Stray Kids
 3. EXO
 4. Monsta X
 5. NCT 127
 6. ATEEZ
 7. SEVENTEEN
 8. Got7
 9. iKON
 10. Day6

K-pop: Top 10 najpopularniejszych girlsbandów w Polsce:

 1. Blackpink
 2. Twice
 3. (G)I-DLE
 4. Red Velvet
 5. Mamamoo
 6. K/DA*
 7. LOOΠΔ
 8. EXID
 9. CLC
 10. MOMOLAND

W rankingach obejmujących artystów solowych w czołówce znajdują się głównie wykonawcy na co dzień występujący w popularnych boysbandach i girlsbandach.

K-pop: najpopularniejsze albumy i utwory

W topowej dziesiątce najpopularniejszych k-popowych albumów, aż 7 należy do BTSMAP OF THE SOUL : PERSONA, Love Yourself ‘Answer’, Love Yourself ‘Tear’, YOU NEVER WALK ALONE, Young Forever, WINGS, Love Yourself ‘Her’. Oprócz tego w zestawieniu znalazły się płyty: BLACKPINK KILL THIS LOVE, Stray Kids Clé 1 : MIROH i EXO Love shot.

Jeżeli chodzi o pojedyncze utwory, ponownie aż 7 pozycji w pierwszej 10-tce zajmuje BTS z piosenkami: Boy With Luv (feat. Halsey), Dionysus, Make It Right, Mikrokosmos, HOME, Jamais Vu i FAKE LOVE. Pozostałe trzy numery to BLACKPINK: Kill This Love, Kiss and Make Up (feat. Dua Lipa) i DDU-DU DDU-DU.

Na Spotify powstaje także mnóstwo k-popowych playlist. Przykładową znajdziecie tutaj.

Niedawno k-pop przebił się do czołowej dziesiątki najchętniej słuchanych gatunków muzycznych w serwisie Spotify. Sprawdźcie zestawienia najpopularniejszych koreańskich zespołów w Polsce. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →