BTS z zachodnimi gwiazdami w soundtracku gry BTS World


22 czerwca 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Niebawem ukaże się wyczekiwana przez wszystkich fanów koreańskiego zespołu BTS, gra BTS World. Towarzyszyć jej będzie soundtrack, na którym pojawią się zachodnie gwiazdy.

Premiera gry BTS World została zapowiedziana jeszcze 2018 roku i była kilkukrotnie przekładana. Fani doczekali się wreszcie daty wydania, którą ogłoszono na 26 czerwca.

Pojawiła się także  zapowiedź ścieżki dźwiękowej do gry. Ukazały się już 3 piosenki z wydawnictwa i nie zabrakło na nich zachodnich gwiazd.

BTS World – wciel się w menadżera BTS – zwiastun

Gra BTS World będzie fabularną grą wydaną na systemy iOS i Android przez Netmarble Games. Wcielimy się w niej w menadżera największego obecnie k-popowego zespołu BTS. Cofniemy się jednak w czasie. Fabuła zaczyna się bowiem w 2012 roku, a więc do czasów sprzed powstania zespołu.

Naszą rolą będzie poprowadzenie członków grupy tak, żeby doprowadzić do ich debiutu. Zespół brał udział w tworzeniu gry, w której znajdziemy ponad 10 tysięcy zdjęć i 100 wideo, które powstały specjalnie na potrzeby produkcji.

Soundtrack pełen collabów

Poza premierą gry ogłoszono także wydanie płyty z soundtrackiem, która ukaże się 28 czerwca. Ujawniono już 3 pierwsze piosenki, w których członkowie podzieleni na grupy łączą siły z zachodnimi artystami.

Na płycie będzie można usłyszeć Charli XCX, Zarę Larsson i Juice WRLD. To jednak nie wszystko, możemy spodziewać się jeszcze jednej piosenki o tytule Heartbeat, którą zaśpiewa pełen skład BTS.

BTS i Charlie XCX – długo planowana współpraca

Jako pierwsza ukazała się piosenka Dream Glow, na której można usłyszeć Jimina, Jina oraz Jungkooka, a także Charlie XCX. Artystka przyznała, że po raz pierwszy spotkała się z zespołem jeszcze w 2017 roku. Wysłała im wtedy piosenkę, która początkowo nosiła nazwę Glow i była o zakochiwaniu się w kimś kto ma w sobie tytułowy blask.

BTS przekształciło jednak tekst i ostatecznie słowa piosenki mówią o podążaniu za swoimi marzeniami. Charlie przyznała, że to dla niej nietypowy temat, ale zanurzenie się w nowe emocje z nim związane było dla niej fajne. Trzeba przyznać, że nowe słowa doskonale wpisują się w temat nadchodzącej gry i w przesłanie BTS.

Tradycyjny koreański instrument i hip-hop w utworze z Zarą Larsson

Charakterystyczne brzmienie A brand new day osiągnięto dzięki wykorzystaniu Daegeum. To rodzaj bambusowego fletu, który często można usłyszeć w tradycyjnej, koreańskiej muzyce.

Jego dźwięki otwierają piosenkę i łączą się z rapem J-hope’a oraz śpiewem Taehyunga. Do chłopaków dołącza również Zara Larsson. Nie po raz pierwszy BTS miksują tradycyjne koreańskie instrumenty i hip-hop. Świetnym przykładem jest piosenka Ddeang, o której wspominaliśmy tutaj.

BTS i Juice WRLD – 3 raperów łączy siły

Najświeższy kawałek, czyli All Night to collab RMa, Sugi oraz Juice WRLD, rapera którego Lucid Dreams dotarło na szczyt list przebojów.

Kawałek został wyprodukowany przez Namjoona i zawiera beaty stworzone przez Powers Pleasant. Ten ostatni napisał na swoim Twitterze, że oficjalnie dołącza do ARMY, czyli fandomu BTS.

Która z tych trzech piosenek podoba Wam się najbardziej?

Niebawem ukaże się wyczekiwana przez wszystkich fanów koreańskiego zespołu BTS, gra BTS World. Towarzyszyć jej będzie soundtrack, na którym pojawią się zachodnie gwiazdy. Premiera gry BTS World została zapowiedziana jeszcze 2018 roku i była kilkukrotnie przekładana. Fani doczekali się wreszcie daty wydania, którą ogłoszono na 26 czerwca. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →