kadr z teledysku

Juwenalia UEK 2022 dzielą się line-upem. Na scenie wystąpią m.in. Guzior i Tede


04 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Organizatorzy Juwenaliów UEK 2022 ogłosili pierwszych artystów. Podczas studenckiego święta w Krakowie wystąpią m.in. Tede oraz Guzior.

Juwenalia UEK 2022 z pierwszymi nazwiskami – sprawdź, gdzie kupić bilety

W piątek 13 maja rozpocznie się główny koncert podczas Juwenaliów UEK. Start imprezy zaplanowano na 16:30 na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej 27. Bilety na Juwenalia UEK 2022 znajdziecie na Biletomat.pl. Pierwsza pula została już wyprzedana, a druga jest ograniczona czasowo, więc nie zwlekajcie z zakupem!

To wyjątkowe wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób ceniących sobie dobrą muzykę i uwielbiających festiwalowy klimat. Na scenie Juwenaliów UEK dotychczas mieliśmy szansę gościć gwiazdy, takie jak Taco Hemingway, Quebonafide, czy Krzysztof Krawczyk. Co roku pojawia się również gwiazda zagraniczna, dotychczas wystąpili między innymi: R3hab, Lost Frequencies, Sigma oraz Deorro.

Juwenalia UEK są jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez studenckich w Krakowie, na którą składa się aż 7 zróżnicowanych projektów. Zwieńczeniem całego wydarzenia jest Koncert Główny, podczas którego każdy, od fanów hip-hopu, po tych słuchających muzyki elektronicznej ma gwarantowaną dobrą zabawę. Festiwal muzyczny w centrum Krakowa? Tylko u nas doświadczycie niepowtarzalnych przeżyć, które będziecie wspominać przez lata.

– informują organizatorzy.

Zobacz: Zmęczony i senny, czyli Guzior i jego KUSHKOMA

Impreza skierowana jest do osób pełnoletnich, co przenosi się także na line-up wydarzenia. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie wraz z Parlamentem Studenckim UEK, NZS UEK oraz Erasmus Student Network UEK poinformowali o dwóch pierwszych artystach, którzy wystąpią na Juwenaliach.

Pierwszym z potwierdzonych nazwisk jest Guzior. 4 grudnia 2020 roku raper wydał swój dotychczasowy ostatni album zatytułowany PLEŚŃ, który ukazał się nakładem QueQuality. Na krążku znalazły się takie hity jak FALA z Oskarem, BLUEBERRY czy BOILER ROOM z Kukonem. 12 stycznia Związek Producentów Audio Video przyznał Guziorowi potrójnie Platynową Płytę za sprzedaż ponad dziewięćdziesięciu tysięcy egzemplarzy wspomnianego albumu.

guzior juwenalia uek 2022
fot. materiały prasowe

Kolejnym z ogłoszonych artystów jest Tede. W grudniu zeszłego roku raper wydał ESPEOERTE 0121 nawiązujący bezpośrednio do legalnego debiutu GranieckiegoS.P.O.R.T.-u obchodzącego dwudziestolecie. Na najnowszej płycie TDF-a znalazły się takie single jak PANZER czy GRASZ W TO ZIOMEK?, które, jak cały album, hołdują brzmieniu wczesnych lat dwutysięcznych.

Zobacz: TEDE ESPEOERTE 0121: Powrót do przeszłości [recenzja]

tede juwenalia uek 2022
fot. materiały prasowe

Organizatorzy Juwenaliów UEK 2022 ogłosili pierwszych artystów. Podczas studenckiego święta w Krakowie wystąpią m.in. Tede oraz Guzior. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Juwenalia UEK 2022 z pierwszymi nazwiskami – […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →