fot. Paweł Szupiluk

Juwenalia Krakowskie 2022, czyli koncerty nie tylko dla studentów

Obserwuj nas na instagramie:

Juwenalia Krakowskie 2022 wracają i to z przytupem! Tego roku w okolicy Strefy Plaży AGH nie zaśnie nikt – zapowiadają się wyśmienite koncerty!

Juwenalia Krakowskie – majowe święto na już

Juwenalia to w teorii studenckie święto, lecz praktyka wygląda przecież zupełnie inaczej. Szczególnie, jeśli mowa o Juwenaliach Krakowskich, które zapraszają wszystkich chętnych na majowy, muzyczny chill. Koncerty, około relaksacyjne aktywności, moc atrakcji (w tym na przykład silent disco) – to i jeszcze więcej tylko na Strefie Plaży AGH! Rok 2022 będzie trampoliną po zeszłorocznych, raczej cichych wydarzeniach. Za lekko ponad tydzień w Krakowie rozpocznie się czas celebracji, złapania oddechu przed czerwcową sesją, a dla tych, którzy studia mają już za – lub przed – sobą, po prostu moment prewakacyjnego odpoczynku. Kilka dni wypełnionych muzyką, występami na żywo, dobrym jedzeniem, towarzystwem znajomych, labą w plenerze, czyli w skrócie: czego chcieć więcej?

Przeczytaj: Juwenalia 2022 – przewodnik po najlepszych studenckich festiwalach

juwenalia krakowskie 2022 line up
fot. materiały prasowe

Juwenalia Krakowskie 2022 – kto wystąpi?

Line-up tegorocznych Juwenaliów Krakowskich jest nadzwyczaj szeroki i zróżnicowany. Nie braknie rapowych koncertów, ale i fani prawdziwie polskich brzmień nie pozostaną niezaopiekowani. Aktualna rozpiska na cztery muzyczne dni na Strefie Plaży AGH wygląda następująco:

18 maja będzie dniem stricte hip-hopowym. Przed krakowską publicznością wystąpi Avi x Louis Villain, a także Gibbs, Sarius oraz jako headliner – Paluch. Kolejny dzień (19 kwietnia) to gatunkowy rozstrzał w postaci koncertów Otsochodzi, Fisza Emade Tworzywo oraz zespoły Happysad. W piątek 20 maja plażę AGH przejmie Skytech, Tribbs, Smolasty, SI US PLAU, Marie oraz Jacuś. Ten ostatni z pewnością zaskoczy swych fanów świeżym materiałem prosto z Prezesa, zatem – warto tam być!

Finał Juwenaliów na Strefie Plaży AGH przypada w sobotę, 21 maja. Wówczas koncert zagra Miuosh oraz Meek Oh Why? jako przedstawiciele rapgry, a ukoronowaniem wieczoru będzie występ Maryli Rodowicz. Grubo!

To oczywiście nie wszystkie koncerty, na jakie możecie wybrać się w ramach krakowskich juwenaliów. Część występów odbywa się w klubie Kwadrat oraz w Żaczku – informacje o wydarzeniach złapiecie na stronie organizatora.

Maryla Rodowicz – Małgośka

Juwenalia Krakowskie 2022 – 18-21 maja – bilety

Juwenalia Krakowskie na Strefie Plaży AGH odbędą się w dniach 18-21 maja. Bilety na poszczególne dni znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

UWAGA: bilety ulgowe – przysługują osobom posiadającym legitymację studencką lub doktorancką.

Juwenalia Krakowskie 2022 wracają i to z przytupem! Tego roku w okolicy Strefy Plaży AGH nie zaśnie nikt – zapowiadają się wyśmienite koncerty! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Juwenalia Krakowskie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →