via Facebook

Harry Styles daleko od popu w singlu “As It Was”


01 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Harry Styles wydał pierwszy singiel promujący Harry’s House. As It Was wystarczyło, by faktycznie poczuć się jak w domu.

Harry Styles – kolejna ikona współczesnej muzyki

W związku z nadchodzącym albumem Brytyjczyka fani wiążą liczne nadzieje. On za to wybitnie lubi zaskakiwać swoją publiczność. Pierwsza płyta poraziła powagą, druga spełniła od A do Z wymogi idealnego popowego krążka. Jaka więc będzie trzecia?

Inna. Ja się z tego bardzo cieszę, ponieważ solowa twórczość Harry’ego Stylesa po prostu płynnie się rozwija. I w dodatku dzieje się to całkiem naturalnie, bez zbędnych odchyleń od obranej przez niego ścieżki. Muzyka rozrywkowa w dość bogatej oprawie, a mówiąc bogatej, nie mam oczywiście na myśli rozległych partii instrumentalnych, tylko w pełni zamierzone czerpanie z muzycznych tradycji. Na pierwszej płycie były to wyraźne inspiracje ikonami, takimi jak David Bowie czy Prince, podczas gdy Fine Line popłynęła w popowe wzorce.

Harry’s House, sądząc po pierwszym singlu, także wybrzmi zupełnie różnie. As It Was zapowiada nową erę, a ja mam co do niej swoje przypuszczenia.

Przeczytaj: Harry Styles zapowiada nowy album. Znamy datę premiery „Harry’s House”

Harry Styles As It Was

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

As It Was to ta piosenka, która zawsze z Wami będzie. Komfortowa. Bezpieczna, lecz nie jest to absolutnie zarzut, tylko gest podzięki, za utwór na dobre i na złe. Ten nowy Harry Styles mniej skłonił się ku przebojom, są to znane tory. Alternatywa już pełną gębą, odnajdą się w niej fani Wallows, Circa Waves czy Blossoms. Porównanie mniejszych do większych o dziwo ma tu rację bytu. Czasami liczby, które potrafią być oszałamiające, wytrącają klimat. W przypadku Harry’ego, to się nie dzieje.

Dlatego wróżę pomyślnie – ze względu na zmienne tropy, na twórczość od serca, na miękkość tego nowego materiału. Harry’s House sensorycznie będzie się odczuwać jak spanko w wygodnym fotelu pod ulubionym kocykiem. Na tym etapie po prostu nie wierzę, by było inaczej.

Premiera Harry’s House już 20 maja a preorder możecie zamówić już teraz przez oficjalną stronę artysty.

Harry Styles – As It Was (Official Video)

Harry Styles wydał pierwszy singiel promujący Harry’s House. As It Was wystarczyło, by faktycznie poczuć się jak w domu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Harry Styles – kolejna ikona […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →