okładka albumu "Low"

David Bowie – 75. urodziny artysty zostaną uczczone koncertem


09 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Z okazji zbliżającej się rocznicy 75. urodzin Davida Bowiego zostanie zorganizowany specjalny koncert. Występ, na którym wystąpią członkowie zespołu artysty oraz zaproszone gwiazdy będzie hołdem dla zmarłego gwiazdora.

David Bowie – ikony nigdy nie znikają

W tym roku, 10 stycznia obchodziliśmy piątą rocznicę śmierci artysty, natomiast 8 stycznia 2022 roku przypadałyby jego 75. urodziny. Już wkrótce (17 grudnia) pięćdziesiąt lat skończy czwarty album muzyka – Hunky Dory. Jego pierwszą i ostatnią płytę dzieli czterdzieści dziewięć lat. Prawie pięć dekad tworzenia i inspirowania.

David Bowie – muzyk; jak na jego dokonania, to stwierdzenie bardzo niewymierne. Ochrzczono go ikoną, ponieważ praca, którą włożył w ogólnokulturowy rozwój społeczeństwa wciąż na przestrzeni lat zdaje się tytanicznym wysiłkiem.

Przeczytaj: „Stardust”, czyli co wam zrobił David Bowie, że go tak krzywdzicie?

David Bowie koncert 75 lat
via Facebook

Upamiętnić legendę

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin Davida Bowiego odbędzie się specjalny okolicznościowy koncert. Wystąpią na nim długoletni członkowie zespołu artysty oraz goście specjalni, między innymi Gary Oldman, Def Leppard, Ricky Gervais, Duran Duran i wielu wielu więcej.

To zaszczyt dalej móc dzielić się muzyką Davida Bowiego ze światem. Cieszę się, że wszyscy będą mogli doświadczyć tego wyjątkowego show, które mamy w zanadrzu z okazji jego 75. urodzin. Zorganizowaliśmy je z kolegami z zespołu, z którymi nagrywał i występował, a także ze wspaniałą grupą zaproszonych artystów, na których miał wpływ.

– powiedział Mike Garson w rozmowie z Rolling Stone

David Bowie – Space Oddity

Koncert z okazji 75. urodzin artysty odbędzie się 8 stycznia jako wydarzenie online. Bilety w cenie 25 dolarów można zakupić n stronie rollinglivestudios.com

Z okazji zbliżającej się rocznicy 75. urodzin Davida Bowiego zostanie zorganizowany specjalny koncert. Występ, na którym wystąpią członkowie zespołu artysty oraz zaproszone gwiazdy będzie hołdem dla zmarłego gwiazdora. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →