kadr z filmu „Moonage Daydream”

Jak „Moonage Daydream”, to David Bowie. Nadchodzi nowa filmowa produkcja


14 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Moonage Daydream to filmowy projekt Bretta Morgena, którego głównym bohaterem jest David Bowie. Produkcja jest już na ukończeniu i może niebawem zadebiutować.

Moonage Daydream – filmowa odyseja o Davidzie Bowiem

Moonage Daydream powstawało przez około pięć lat, a jego autorem jest Brett Morgen. Twórca ma na swoim koncie chociażby filmy Jane czy Kurt Cobain: Życie bez cenzury. Filmowiec otrzymał nieograniczony dostęp do archiwalnych materiałów z Davidem Bowiem, z których większość nigdy się nie ukazała. W filmie pojawi się czterdzieści osiem kompozycji autora „Heroes”. Jeszcze w listopadzie obraz opisywany był jako immersyjne kinowe doświadczenie zbudowane na tysiącach godzin niepublikowanego wcześniej materiału. Jest także określany jako pełnometrażowa, eksperymentalna kinowa odyseja, która zgłębia kreatywną, muzyczną i duchową podróż Bowiego. Opowiedziany jest poprzez wysublimowaną narrację samego artysty, stworzoną z materiałów pochodzących z występów czy prywatnych zbiorów muzyka.

Sprawdź także: Sony w ogniu krytyki w związku z wersją Blu-ray Spider-Man: No Way Home

Moonage Daydream zabierze widza w podróż nie tylko po muzycznym i filmowym życiu Bowiego, ale pokaże również jego działalność w zakresie tańca, malarstwa, rzeźby, audiowizualnych kolaży, scenopisarstwa oraz teatru. Można zatem podsumować ten film jako obraz o dosłownie wszystkim. Moonage Daydream nie ma jeszcze wyznaczonej daty kinowej premiery, jednak według Variety produkcja Morgena może zadebiutować na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes, który odbędzie się w dniach 17-28 maja. Obraz ma także trafić na HBO i HBO Max, jednak prawdopodobnie trzeba będzie na to poczekać aż rok. Produkcja została napisana, wyreżyserowana, zmontowana i wyprodukowana przez Bretta Morgena. Tytuł filmu to oczywiście również tytuł jednego z utworów Bowiego, który znalazł się na płycie The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, wydanej w 1972 roku.

David Bowie – Moonage Daydream

Moonage Daydream to filmowy projekt Bretta Morgena, którego głównym bohaterem jest David Bowie. Produkcja jest już na ukończeniu i może niebawem zadebiutować. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →