Fot. Wikipedia

Prawa do utworów Davida Bowiego sprzedane


10 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Katalog wydawniczy słynnego artysty został sprzedany za kwotę ok. 250 mln dolarów.

David Bowie na sprzedaż

Według anonimowych źródeł po miesiącach negocjacji prawa wydawnicze do wyjątkowych nagrań Davida Bowiego zostały sprzedane Warner Chapel Music (WCM). Oznacza to, że prawa do takich utworów, jak m.in.: Heroes, Rebel Rebel, Space Oddity, Let’s Dance, czy Changes trafią do amerykańskiej korporacji Warner Music Group. Reuters donosi, że cała transakcja opiewała na ok. 250 mln USD.

Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że kolekcja muzyczna Davida Bowiego znajdzie się teraz w rękach Warner Chappell Music Publishing. To nie są tylko niezwykłe piosenki, ale kamienie milowe, które na zawsze zmienią bieg współczesnej muzyki. Będziemy pielęgnować nieocenioną spuściznę muzyczną Davida Bowiego z prawdziwą pasją i niekłamaną troską – skomentował sprawę dyrektor generalny WCM, Gai Mood.

Fot. Music Maker

Dziedzictwo Davida Bowiego

Zawarta umowa obejmuje utwory z 26 studyjnych albumów Bowiego, a także obie płyty zespołu legendarnego muzyka Tin Machine. Do Warnera trafiły także single z soundtracków i innych pobocznych projektów brytyjskiego artysty.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego roku prawa do swojej twórczości sprzedali m.in. Bob Dylan, Neil Young oraz Bruce Springsteen. Ten drugi miał dostać za to przelew od Sony Music w wysokości ok. 500 mln USD. To jak na razie absolutny rekord.

Katalog wydawniczy słynnego artysty został sprzedany za kwotę ok. 250 mln dolarów. David Bowie na sprzedaż Według anonimowych źródeł po miesiącach negocjacji prawa wydawnicze do wyjątkowych nagrań Davida Bowiego zostały sprzedane Warner Chapel Music (WCM). Oznacza to, że prawa do takich utworów, jak m.in.: Heroes, Rebel Rebel, Space Oddity, Let’s Dance, czy Changes trafią do […]

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →