plakat filmu „Moonage Daydream”

David Bowie, jakiego nie znaliśmy. Jest zwiastun filmu „Moonage Daydream”. Kiedy premiera produkcji?


24 maja 2022

Podziel się newsem:

W Internecie ukazał się pierwszy teaser filmu dokumentalnego o Davidzie Bowiem. Co wiadomo o Moonage Daydream?

David Bowie na nowo

Moonage Daydream powstawało przez około pięć lat, a jego autorem jest Brett Morgen. Twórca ma na swoim koncie chociażby filmy Jane czy Kurt Cobain: Życie bez cenzury. Filmowiec otrzymał nieograniczony dostęp do archiwalnych materiałów z Davidem Bowiem, z których większość nigdy się nie ukazała. W filmie pojawi się czterdzieści osiem kompozycji autora Heroes. Jeszcze w listopadzie obraz opisywany był jako immersyjne kinowe doświadczenie zbudowane na tysiącach godzin niepublikowanego wcześniej materiału. Jest także określany jako pełnometrażowa, eksperymentalna kinowa odyseja, która zgłębia kreatywną, muzyczną i duchową podróż Bowiego. Opowiedziany jest poprzez wysublimowaną narrację samego artysty, stworzoną z materiałów pochodzących z występów czy prywatnych zbiorów muzyka.

moonage daydream david bowie
kadr z filmu Moonage Daydream

Moonage Daydream zabierze widza w podróż nie tylko po muzycznym i filmowym życiu Bowiego, ale pokaże również jego działalność w zakresie tańca, malarstwa, rzeźby, audiowizualnych kolaży, scenopisarstwa oraz teatru. Można zatem podsumować ten film jako obraz o dosłownie wszystkim. Dzieło Morgena zadebiutowało wczoraj, 23 maja, na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz ma także trafić na HBO i HBO Max, jednak prawdopodobnie trzeba będzie na to poczekać aż rok. Produkcja została napisana, wyreżyserowana, zmontowana i wyprodukowana przez Bretta Morgena. Tytuł filmu to oczywiście również tytuł jednego z utworów Bowiego, który znalazł się na płycie The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, wydanej w 1972 roku. Krążek będzie obchodził w lipcu swoje 50. urodziny i z tej okazji na rynek trafi specjalne, dwuwinylowe wydanie albumu oraz plakat promujący płytę. Kinowa premiera filmu została zapowiedziana na wrzesień 2022 roku.

Sprawdź także: David Bowie z nowym albumem. Toy to zaginiony materiał z 2001 roku

Moonage Daydream, zobacz teaser

W Internecie ukazał się pierwszy teaser filmu dokumentalnego o Davidzie Bowiem. Co wiadomo o Moonage Daydream? Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny David Bowie na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →