BEW PHOTO

David Bowie z nowym albumem. „Toy” to zaginiony materiał z 2001 roku


29 września 2021

Podziel się newsem:

David Bowie odszedł pięć lat temu, jednakże wciąż pozostaje – i pozostanie – jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Niedługo światło dzienne ujrzy jego zaginiony album Toy.

David Bowie jedyny w swoim rodzaju

Wydał równo dwadzieścia pięć albumów studyjnych, na scenie był aktywny przez czterdzieści dziewięć lat, na koncie miał role w wielu filmach, a poza tym – stał się olbrzymią artystyczną inspiracją: dla innych muzyków, projektantów mody, designerów, a także dla swoich fanów. Jego działalność to spektrum, a on i tak wykraczał poza nie. Był niewymiarowy, nie mieścił się w żadnym określeniu, do tej pory żadne nie wydaje się dla niego wystarczające. Stworzył postać i ikonę, a jego sceniczne kreacje oraz postacie, jakie przybierał, na zawsze zostały włączone do popkultury. Nie ma jednego Davida Bowiego. Jest ich wielu. Ten ze Space Oddity, ten z Aladdina Sane’a, ten z trylogii berlińskiej, ten z Heathen, ten z Blackstar.

Przeczytaj: „Stardust”, czyli co wam zrobił David Bowie, że go tak krzywdzicie?

Swym dorobkiem sam postawił sobie pomnik. Łamał konwencje, bawił się – muzyką, swym wizerunkiem, a także ogólnie – samą koncepcją bycia artystą. Powiedzieć, że tworzył sztukę to mało. On był jej uosobieniem.

David Bowie nowa płyta Toy
fot. Frank Ockenfels

Toy – nowy album już wkrótce dostępny

Fani artysty z pewnością słyszeli o tej płycie. Toy zostało nagrane w 2001 roku, ale w wyniku sporu między muzykiem, a jego ówczesną wytwórnią, nigdy nie zostało wydane. Materiał na szczęście się uchował – i już wkrótce zostanie opublikowany. Płyta będzie zawierać ponownie nagrane i odnowione wersje najwcześniejszych utworów Davida Bowiego. Pierwotnie planowano jego premierę, jako kontynuację albumu Hours…. W 2011 roku krążek wyciekł do sieci, natomiast dziesięć lat później – stanie się częścią oficjalnego boxu Era Five.

Przeczytaj: Morrisey i David Bowie na żywo – „Cosmic Dancer” już na streamingach

Jeszcze dziś mają pojawić się konkretniejsze informacje na temat nadchodzącego, eksluzywnego wydawnictwa. Tymczasem, możecie posłuchać utworu You’ve Got A Habit Of Leaving w wersji Radio Edit.

David Bowie – You’ve Got A Habit Of Leaving

David Bowie odszedł pięć lat temu, jednakże wciąż pozostaje – i pozostanie – jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Niedługo światło dzienne ujrzy jego zaginiony album Toy. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →