„My, dzieci z dworca ZOO” – serial na podstawie kultowej książki wkrótce na HBO GO

Podziel się newsem:

Jeszcze w tym miesiącu na platformę HBO GO trafi 8-odcinkowy serial, będący adaptacją książki My, dzieci z dworca ZOO, opowiadającej o młodej dziewczynie, która wpadła w imprezowy i narkotyczny świat Berlina Zachodniego.

Książka dokumentalna My, dzieci z dworca ZOO wydana została w Niemczech w 1978 r. (w Polsce w 1984 r.) i była zapisem wywiadu, który dziennikarze Kai Hermann i Horst Rieck, przeprowadzili z młodą narkomanką z Berlina Zachodniego, Christiane F.

 Christiane F. My, dzieci z dworca ZOO
Christiane F.

Tytułowy dworzec ZOO to miejsce, gdzie młodzi ludzie uwikłanie w narkotyki i prostytucję spotykali swoich klientów i kupowali kolejne działki heroiny.

Serial My, dzieci z dworca ZOO już wkrótce na HBO GO

Ta głośna historia doczekała się teraz serialowej ekranizacji. Produkcję w Polsce będzie można oglądać na platformie HBO GO. Premiera już 27 lutego.

My dzieci z dworca ZOO serial na HBO GO

W opisie serialu czytamy: Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

Twórcami serialu są Philipp Kadelbach i Annette Hess. W obsadzie znaleźli się młodzi niemieccy aktorzy: Lea Drinda, Jana McKinnon, Jeremias Meyer, Michelangelo Fortuzzi, Bruno Alexander oraz Lena Urzendowsky.

My, dzieci z dworca ZOO – trailer HBO GO


Nie jest to pierwsza adaptacja książki. W 1981 r. powstał niemiecki film fabularny Christiane F. – My, dzieci z dworca Zoo, który nakręcił Uli Edel, w którym pojawił się David Bowie. Artysta stworzył też oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu.

Jeszcze w tym miesiącu na platformę HBO GO trafi 8-odcinkowy serial, będący adaptacją książki My, dzieci z dworca ZOO, opowiadającej o młodej dziewczynie, która wpadła w imprezowy i narkotyczny świat Berlina Zachodniego. Książka dokumentalna My, dzieci z dworca ZOO wydana została w Niemczech w 1978 r. (w Polsce w 1984 r.) i była zapisem wywiadu, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.