kadr ze zwiastuna „Moonage Daydream”

David Bowie na nowo w kolejnym zwiastunie „Moonage Daydream”


28 lipca 2022

Podziel się newsem:

W sieci ukazał się nowy zwiastun filmu dokumentalnego Moonage Daydream, którego bohaterem jest David Bowie. Szykuje się wspaniałe widowisko.

Moonage Daydream, czyli David Bowie w skali makro

Moonage Daydream powstawało przez około pięć lat, a jego autorem jest Brett Morgen. Twórca ma na swoim koncie chociażby filmy Jane czy Kurt Cobain: Życie bez cenzury. Filmowiec otrzymał nieograniczony dostęp do archiwalnych materiałów z Davidem Bowiem, z których większość nigdy się nie ukazała. W filmie pojawi się czterdzieści osiem kompozycji autora Heroes. Jeszcze w listopadzie 2021 roku obraz opisywany był jako immersyjne kinowe doświadczenie, zbudowane na tysiącach godzin niepublikowanego wcześniej materiału. Jest także określany jako pełnometrażowa, eksperymentalna kinowa odyseja, która zgłębia kreatywną, muzyczną i duchową podróż Bowiego. Opowiedziany jest poprzez wysublimowaną narrację samego artysty, stworzoną z materiałów pochodzących z występów czy prywatnych zbiorów muzyka.

moonage daydream david bowie
kadr z filmu Moonage Daydream

Moonage Daydream zabierze widza w podróż nie tylko po muzycznym i filmowym życiu Bowiego, ale pokaże również jego działalność w zakresie tańca, malarstwa, rzeźby, audiowizualnych kolaży, scenopisarstwa oraz teatru. Można zatem podsumować ten film jako obraz o dosłownie wszystkim. Dzieło Morgena zadebiutowało 23 maja, na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz ma także trafić na HBO i HBO Max, jednak prawdopodobnie trzeba będzie na to poczekać aż rok. Produkcja została napisana, wyreżyserowana, zmontowana i wyprodukowana przez Bretta Morgena. Tytuł filmu to oczywiście również tytuł jednego z utworów Bowiego, który znalazł się na płycie The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, wydanej w 1972 roku. Krążek obchodził w czerwcu swoje 50. urodziny i z tej okazji na rynek trafiło specjalne, dwuwinylowe wydanie albumu oraz plakat promujący płytę. Kinowa premiera filmu została zapowiedziana na 16 września 2022 roku w formacie IMAX. Produkcja do zwykłych kin trafi tydzień później.

Kiedy tylko zacząłem prace nad filmem, przeżyłem poważny zawał. Przez trzy minuty byłem w stanie śmierci klinicznej, zapadłem w śpiączkę. Nie miałem kontroli nad swoim życiem, pochłonął mnie wir pracy. Poświęciłem się temu filmowi, a mam trójkę dzieci. Kiedy przeżyjesz coś takiego, zaczynasz się zastanawiać, co było celem twojego życia? Ciężka praca i śmierć po czterdziestce. Musiałem się znów nauczyć, jak żyć. Właśnie wtedy David Bowie wrócił do mego życia.

skomentował reżyser.

Moonage Daydream, zobacz zwiastun

W sieci ukazał się nowy zwiastun filmu dokumentalnego Moonage Daydream, którego bohaterem jest David Bowie. Szykuje się wspaniałe widowisko. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Moonage Daydream, czyli David Bowie w skali makro […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →