kadr z serialu „Gra o Tron” (HBO)

„Gra o Tron” wersja LEGO. Takiej bitwy o Winterfell nie widzieliście


30 września 2022

Podziel się newsem:

Gra o Tron nie doczekała się jeszcze oficjalnego zestawu LEGO, lecz nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zbudować Czerwoną Twierdzę. Lub, jak w tym przypadku, zamek Winterfell.

Gra o Tron, pamięć o niej wciąż żywa

Uniwersum z Pieśni lodu i ognia przeżywa obecnie swój renesans, a wszystko za sprawą serialu Ród Smoka. House of the Dragon przypomniał wszystko, za czym fani tęsknili po zakończeniu Gry o Tron: klimat, przodkowie bohaterów, potyczki na miecze, no i oczywiście smoki.

Hype wokół sagi oczywiście nigdy tak naprawdę nie wygasł, fandom rósł, budował wokół niej liczne teorie, w Internecie pojawiało się mnóstwo headcanonów. Nie przesadzę, jeśli GoT nazwę najważniejszym serialem ostatnich dziesięciu czy nawet i dwudziestu lat, biorąc pod uwagę jego rozmach oraz wpływ na popkulturę.

A ten przejawia się w naprawdę rozmaitych formach. W innych produkcjach pojawiają się cameo do serialu, fani prześcigają się w projektowaniu cosplayów albo… budują z LEGO.

Przeczytaj: 11 najlepszych scen na 11-lecie serialu Gra o Tron

Bitwa o Winterfell w całości z klocków LEGO (jest nawet Czardrzewo)

Morgotpl podjął się odwzorowania fragmentu Gry o Tron – bitwy o Winterfell, w której wojska połączonych sił Starków, Arrynów i Targareynów zmierzyły się z Nocnym Królem i jego armią nieumarłych. Internetowy twórca postanowił zbudować ją… z LEGO. Samodzielnie zaprojektował konstrukcję i używając standardowych, jak i mniej standardowych części, stworzył już spory fragment batalistycznej sceny. Winterfell można poznać już po okazałej bramie, nad którą nie zabrakło wizerunku wilkora znajdującego się w herbie Starków.

Budownicze wyzwania Morgotapl można śledzić na TikToku oraz na Instagramie.

@morgotpl Odpowiadanie użytkownikowi @m #winterfell #legogameofthrones #legopolska #legopoland #houseofthedragon #gameofthrones ♬ The Battle of Winterfell  – Ramin Djawadi

Gra o Tron nie doczekała się jeszcze oficjalnego zestawu LEGO, lecz nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zbudować Czerwoną Twierdzę. Lub, jak w tym przypadku, zamek Winterfell. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →