LEGO wspiera społeczność LGBTQ+. Oto pierwszy tęczowy zestaw klocków

Podziel się newsem:

W ramach Pride Month firma LEGO wypuszcza na rynek wyjątkowy zestaw klocków w kolorach tęczy, który ma wyrażać solidarność ze społecznością LGBTQ+.

Pride Month. Tęczowe flagi ponownie pokolorują ulice miast

Zbliża się czerwiec, czyli tak zwany Pride Month, podczas którego świat kładzie wzmożony nacisk na wspieranie dyskryminowanych społeczności LGBTQ+. W związku z tym, już za chwilę na ulicach ponownie zawisną tęczowe flagi, a na całym świecie wyruszą Marsze Równości. W czerwcu swoją solidarność ze społecznością LGBTQ+ wyraża również wiele firm. Dyskusję o tym, czy mają one szczere intencje czy korzystają jedynie z okazji aby ogrzać swój wizerunek w tęczowym świetle, pozostawiam na inny czas, bo podtekstów można się doszukiwać wszędzie, ale to, co w Pride Month liczy się najbardziej to uświadamianie i edukacja społeczeństwa.

Każdy jest wspaniały. LEGO wypuszcza tęczowe klocki

Do tęczowych marek dołącza również duński producent popularnych klocków LEGO, który poszedł jednak o krok dalej niż zmiana swojego profilowego w social mediach. W ramach gestu solidarności ze środowiskiem LGBTQ+, firma wypuszcza na rynek pierwsze w historii klocki w kolorach tęczy.

W wyjątkowym zestawie o nazwie Każdy jest wspaniały znajdziemy klocki oraz 11 nowych, różnokolorowych postaci. Najnowsza propozycja od LEGO będzie bowiem zawierała nie tylko podstawowe kolory tęczy, czyli czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy. Projektant zestawu, Matthew Ashton, dodał do swojej budowli również takie barwy jak różowy, biały, błękitny, brązowy oraz czarny, które mają odzwierciedlać nie tylko różnorodność seksualną, ale także pochodzenie osób społeczności LGBTQ+.

Lego tęczowy zestaw LGBT Każdy jest wspaniały
LEGO „Każdy jest wspaniały”

Nowy zestaw od LEGO solidaryzuje się ze społecznością LGBTQ+

Dodatkowo, wszystkie figurki poza fioletową nie mają przypisanej płci, co symbolizuje indywidualizm. O wyróżniającej się postaci zestawu Każdy jest wspaniały, Matthew Ashton, który sam jest przedstawicielem społeczności LGBTQ+ mówi, że jest ona ukłonem w stronę wszystkich fantastycznych drag queen.

Pomysłodawca zestawu, który początkowo miał ozdabiać jedynie biurko Ashtona (na szczęście zyskał on również aprobatę innych osób reprezentujących społeczność LGBTQ+, pracujących w LEGO) wyznaje dlaczego zaprojektował Każdy jest wspaniały:

Dorastałem w latach 80. i byłem gejem. W tamtych czasach było wiele negatywnych emocji związanych z byciem gejem. Kiedy byłem nastolatkiem, panował kryzys AIDS, co było niesamowicie zniechęcające i przerażające.

Byłem dość zniewieściałym dzieckiem, więc dorośli nieustannie mówili mi, czym powinienem się bawić, a czym nie, że powinienem zachowywać się jak „prawdziwy chłopiec” i że powinienem się zahartować. Odwodzono mnie od robienia rzeczy, które były dla mnie najbardziej naturalne. Myślę, że wielu dorosłych wokół mnie robiło to wszystko, aby uchronić mnie przed dręczeniem, ale tak naprawdę nie miałem problemów z dzieciakami w szkole. To wszystko odbiło się na mnie na wiele sposobów, było naprawdę wyczerpujące i podkopało moją pewność siebie.

Gdyby ktoś podarował mi ten zestaw w tamtym momencie mojego życia, byłaby to wielka ulga wiedzieć, że ktoś mnie wspiera. Wiedzieć, że mam kogoś, kto powie mi: „Kocham Cię, wierzę w Ciebie. Zawsze będę tu dla Ciebie”.

Lego tęczowy zestaw LGBT Każdy jest wspaniały
LEGO „Każdy jest wspaniały”

Punktem wyjścia do stworzenia Każdy jest wspaniały było moje poczucie, że jako społeczeństwo moglibyśmy zrobić więcej, aby okazać sobie nawzajem wsparcie i docenić nasze różnice. Będąc osobą LGBTQIA+, wiedziałem, że muszę stanąć na wysokości zadania i złożyć prawdziwą deklarację miłości i integracji, a także przekazać miłość LEGO® każdemu, kto tego potrzebuje. Dzieci są dla nas wzorem do naśladowania i akceptują wszystkich, bez względu na ich pochodzenie. Jest to coś, do czego wszyscy powinniśmy dążyć.

Więc myślę, że gdy idziemy małymi krokami i oferujemy produkty, takie jak Każdy jest wspaniały, wspierające osoby reprezentujące społeczność LGBTQIA +, pozwala to dostrzec, że z czasem wszystko się poprawia i jest miejsce dla każdego. Właśnie dlatego było dla mnie tak ważne, aby wydać ten zestaw z przesłaniem, z którego możemy być naprawdę dumni.

LEGO Każdy jest wspaniały. Kiedy premiera tęczowego zestawu?

Premiera nowego, tęczowego zestawu LEGO Każdy jest wspaniały będzie miała miejsce wraz z rozpoczęciem Pride Month, czyli dokładnie 1 czerwca. Już teraz możecie zamawiać go w preorderze, dostępnym pod tym linkiem.

Zobacz również: Okładki polskich albumów w wersji LEGO. Sprawdź wyjątkowy profil na Instagramie

Lego tęczowy zestaw LGBT Każdy jest wspaniały
LEGO „Każdy jest wspaniały”

W ramach Pride Month firma LEGO wypuszcza na rynek wyjątkowy zestaw klocków w kolorach tęczy, który ma wyrażać solidarność ze społecznością LGBTQ+. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla Pride Month. Tęczowe flagi ponownie […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →