Drag Queen w nowym teledysku Rebeki. Zobacz klip do utworu “Elesi”

Obserwuj nas na instagramie:

Duet Rebeka w lutym wydał swój najnowszy album – Post Dreams. Do tej pory płytę promowały dwa single: Cavegirl i Fale. Teraz pojawił się kolejny. Do utworu Elesi powstał także teledysk. Sprawdź szczegóły.

Rebeka, czyli pochodzący z Poznania, elektroniczny duet stworzony przez Iwonę Skwarek i Bartka Szczęsnego. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Ostatni z nich – Post Dreams, ukazał się 12 lutego 2019 roku. I tak, jak na poprzednich płytach pierwszoplanową rolę odgrywały syntezatory, tak tutaj pojawiły się także klasyczne instrumenty w postaci smyczków i trąbki.

Jeszcze przed premierą albumu poznaliśmy dwa utwory, które go zapowiadały – Cavegirl i Fale. Teraz duet postanowił podzielić się kolejnym. Wybór padł na Elesi.

”Elesi” to historia początku i końca miłości zawarta w jednej piosence. Wyobraziłam sobie taki stan, kiedy człowiek stara się za wszelką cenę, by wszystko było ok, ale nie umknie przed tym, że ma złamane serce, stąd właśnie tekst “lustereczko powiedz przecie, czemu straciłam apetyt?”. Sam numer powstał bardzo szybko, Bartek skomponował bas i bit w jeden dzień, ja przyjechałam do studia w czasie, kiedy był na obiedzie, dograłam klawisze i wokal. Bartek, kiedy wrócił, miał zamiar wykasować projekt, jednak po usłyszeniu melodii i syntezatorów stwierdził, że jest naprawdę nieźle i doczekaliśmy się niezwykłego bangera koncertowego.

Do utworu powstał także teledysk, który wyreżyserowała wokalistka Rebeki – Iwona Skwarek. Artystka zakochała się w kulturze Drag dzięki reality show RuPaul’s Drag Race. Zainspirowana tym programem Iwona udała się na wydarzenie w poznańskim Pawilonie, gdzie odbywały się występy polskich Drag Queens. Tam wpadła na pomysł, żeby kolejny teledysk Rebeki był właśnie w tym klimacie.

Duet Rebeka w lutym wydał swój najnowszy album – Post Dreams. Do tej pory płytę promowały dwa single: Cavegirl i Fale. Teraz pojawił się kolejny. Do utworu Elesi powstał także teledysk. Sprawdź szczegóły. Rebeka, czyli pochodzący z Poznania, elektroniczny duet stworzony przez Iwonę Skwarek i Bartka Szczęsnego. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →