materiały promocyjne / lego.com

Rivendell w wersji Lego robi niemniejsze wrażenie, niż we „Władcy Pierścieni


08 lutego 2023

Podziel się newsem:

Do sprzedaży trafił zestaw Lego odwzorowujący pałac Rivendell z Władcy Pierścieni. Zarówno wygląd, jak i cena zestawu robią wrażenie.

Pałac na twojej półce

Pałac Rivendell z filmowej adaptacji Władcy Pierścieni jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych lokacji w historii fantastyki. Ciężko więc się dziwić, że taką furorę zrobił zestaw klocków Lego odwzorowujący to magiczne miejsce. Niezwykłe wrażenie robi jego wygląd, ale także niestety cena. Żeby go nabyć, należy wydać 499 dolarów, a więc w przybliżeniu około 2200 zł. Znajdą się chętni na taki wydatek?

Zestaw LEGO Władca Pierścieni – Rivendell

Rivendell w wersji Lego robi niemniejsze wrażenie niż w oryginale
materiały promocyjne / lego.com

Niezwykła szczegółowość zestawu Lego

Jak możemy przeczytać w opisie produktu, składa się on z aż 6167 elementów i 15 minifigurek. Ponadto zestaw podzielono na trzy części. Na pierwszą z nich składa się Rada Pierścienia, sypialnia Froda, a także gabinet Elronda, wszystkie odwzorowane zgodnie z wyglądem z filmu. Część druga zawiera wieżę elfów, a trzecia altanę, rzekę i most znajdujące się oryginalnie w Rivendell – tak, by każdy posiadacz mógł przy pomocy figurek Lego odtworzyć legendarne sceny z filmu Władca Pierścieni toczące się właśnie w tych lokacjach.

Zła passa uniwersum Tolkiena

Ostatnio o uniwersum stworzonym przez J. R. R. Tolkiena mówi się jednak w mało przychylnym kontekście. Wszystko za sprawą serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy, który mocno zawiódł fanów powieści oraz filmów w reżyserii Petera Jacksona. Przeniesienie prozy na mały ekran zderzyło się z dość chłodnym przyjęciem zarówno widzów, jak i krytyków, którzy zarzucali adaptacji wyprodukowanej przez Amazona nudę pomimo dopieszczonych aspektów wizualnych. Zderzenie z rzeczywistością było tym brutalniejsze, że w tym samym czasie ukazał się serial fantasy Ród Smoka, zbierający bardzo pozytywne recenzje.

Do sprzedaży trafił zestaw Lego odwzorowujący pałac Rivendell z Władcy Pierścieni. Zarówno wygląd, jak i cena zestawu robią wrażenie. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Pałac na twojej […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →