fot. Amazon

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” zakończy się zgodnie z twórczością Tolkiena


05 września 2022

Podziel się newsem:

Patrick McKay, showrunner serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, zapowiada, że fani Tolkiena nie mają się czego obawiać. Historia zakończy się zgodnie z tym, co stworzył brytyjski pisarz.

Patrick McKay uspokaja: zakończenie zgodne z Tolkienem

Żadna produkcja ostatnio nie polaryzuje tak, jak serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku jest już z nami od paru dni. Serial Amazona zadebiutował dwoma odcinkami i chociaż to dopiero początek, twórcy już wybiegają w przyszłość. O tym, że Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy został przewidziany na pięć sezonów, wiadomo już od dawna. Historia oparta o wątki z dodatków do książkowego pierwowzoru zakończy się zgodnie z treścią tychże, o czym zapewnił jeden z showrunnerów serialu, Patrick McKay.

Uważamy, że można opowiedzieć wspaniałą historię o stworzeniu, przekazaniu pierścieni i tym, co mogą one wyrządzić. We Władcy Pierścieni widzieliśmy, do czego zdolny był jeden pierścień. Tu mamy ich dwadzieścia. Fabuła zakończy się wtedy, kiedy zakończyła się historia pierścieni i tego, jak zmieniły one świat.

Nie musieliśmy zmieniać zakończenia materiału źródłowego na potrzeby telewizji. Myślę, że wyjdzie to dobrze. Uważam, że zostawimy ludzi z tym, co chcieliby dostać po pięćdziesięciogodzinnej przygodzie z serialem. Mając taką bazą od samego początku, jako scenarzyści mogliśmy stworzyć w pierwszym sezonie coś, co w przyszłości nabierze rozpędu. To był zaszczyt, bo mieliśmy wzory wspaniałego storytellingu, na których mogliśmy pracować

– mówi McKay.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy rozpoczyna nową przygodę

Pierwszy z pięciu zaplanowanych sezonów serialowego Władcy Pierścieni już trwa. Przed nami jeszcze sześć odcinków. Akcja produkcji Amazon Studios została umiejscowiona w Drugiej Erze Śródziemia, a więc na tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Widzowie zostali przeniesieni do czasów, gdy powstały wielkie moce, królestwa rosły do ​​chwały i popadały w ruinę, wątpliwi bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, groził, że pokryje świat ciemnością. Poczynając od czasów względnego spokoju, serial podąża za gronem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które konfrontują się ze złem, jakie zawitało do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów – Lindonu, po zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru i najdalsze zakątki mapy – te krainy i ci bohaterowie będą tworzyć spuścizny, które przetrwają długo po ich odejściu. W produkcji występują chociażby znani nam z Gry o Tron Robert Aramayo (jako młody Elrond) czy Joseph Mawle, zaś w roli młodej Galadrieli oglądamy Morfydd Clark.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – zobacz zwiastun

Patrick McKay, showrunner serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, zapowiada, że fani Tolkiena nie mają się czego obawiać. Historia zakończy się zgodnie z tym, co stworzył brytyjski pisarz. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →