kadr z filmu „Władca Pierścieni: Dwie Wieże”

Twórcy filmowej trylogii przygotowują nową grę z uniwersum „Władcy Pierścieni”


17 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jesteście gotowi na więcej? Władca Pierścieni jest ostatnimi czasy dosłownie wszędzie, a teraz dowiedzieliśmy się, że powstaje również nowa gra osadzona w Śródziemiu. Odpowiadają za nią twórcy filmowej trylogii.

Nowy wirtualny Władca Pierścieni

Jak dotąd nic nie wiadomo o nowej grze oprócz tego, że wydaniem produkcji zajmie się Private Division, której właścicielem jest Take-Two Interactive, mające pod sobą również między innymi Rockstar Games (Grand Theft Auto, Red Dead) oraz 2K (BioShock, Borderlands). Nad nową grą z Władcy Pierścieni będzie pracować nowozelandzka Weta Workshop, która stworzyła scenografie, kostiumy, rekwizyty, miniatury oraz różne żyjące kreatury w filmowej trylogii Petera Jacksona. Tytuł jest jak na razie na wczesnym etapie rozwoju i nie ukaże się przed rokiem 2024.

Rozwój trwa

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy serialem, ale skoro piszemy o grze, to wypada również wspomnieć o dwóch innych tytułach z uniwersum Tolkiena, które na nas czekają. Pierwszym z nich jest turowe RPG The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth, tworzone przez EA. Walki mają odbywać się w rozbudowanym systemie kolejkowania, zaś gracze będą mieli do dyspozycji sporą liczbę znanych postaci. Nie wiadomo, kiedy gra się ukaże.

Sprawdź także: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy mógł nie powstać. Amazon miał wiele innych pomysłów

Drugą produkcją jest skradanka The Lord of the Rings: Gollum, w której wcielamy się we wspomnianego Golluma. Premiera gry została niedawno przesunięta: pierwotnie miała ukazać się ona 1 września. Nie wiadomo jednak, kiedy konkretnie gracze dostaną ją w swoje ręce.

Jesteście gotowi na więcej? Władca Pierścieni jest ostatnimi czasy dosłownie wszędzie, a teraz dowiedzieliśmy się, że powstaje również nowa gra osadzona w Śródziemiu. Odpowiadają za nią twórcy filmowej trylogii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →