fot. New Line Cinema

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” mógł nie powstać. Amazon miał wiele innych pomysłów


02 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

J.D. Payne, jeden ze scenarzystów serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, wyjawił, że było wiele innych pomysłów na różne produkcje. Który z bohaterów mógł otrzymać swój serial?

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy mógł nie powstać

Scenarzysta serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy wyznał, że Amazon rozważał wiele innych pomysłów na historie. J.D. Payne ujawnił również, do czego konkretnie studio ma wykupione prawa.

Kiedy staraliśmy się dostać robotę scenarzystów, powiedziano nam, że już dosłownie tuziny ludzi wysłało swoje zgłoszenia. Amazon kupił prawa do trylogii, dodatków i Hobbita. Możliwości było więc naprawdę wiele. Niektórzy przedstawiali swoje pomysły na seriale o młodym Aragornie, Gimlim i tego typu rzeczy.

Chcieli stworzyć coś godnego Tolkiena. Kiedy o tym myśleliśmy, zaczerpnęliśmy z materiałów źródłowych i mieliśmy pomysły na wiele różnych historii. Mamy zatem opowieść o Drugiej Erze, a więc Mrocznego Władcę Saurona, upadek Númenoru i walkę z Sauronem u podnóża Góry Przeznaczenia. Główna oś historii Drugiej Ery wydawała się niesamowitą do opowiedzenia rzeczą

– powiedział Payne.
Władca Pierścieni pierścienie władzy amazon
fot. Amazon

Nowa przygoda czeka

Akcja serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy produkcji Amazon Studios została umiejscowiona w Drugiej Erze Śródziemia, a więc na tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Widzowie zostaną przeniesieni do czasów, gdy powstały wielkie moce, królestwa rosły do ​​chwały i popadały w ruinę, wątpliwi bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, groził, że pokryje świat ciemnością. Poczynając od czasów względnego spokoju, serial podąża za gronem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które konfrontują się ze złem, jakie zawitało do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów – Lindonu, po zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru i najdalsze zakątki mapy – te krainy i ci bohaterowie będą tworzyć spuścizny, które przetrwają długo po ich odejściu. W produkcji wystąpią chociażby znani nam z Gry o Tron Robert Aramayo (jako młody Elrond) czy Joseph Mawle, zaś w roli młodej Galadrieli zobaczymy Morfydd Clark. Serial zadebiutuje już 2 września na Amazon Prime Video.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – zobacz zwiastun

J.D. Payne, jeden ze scenarzystów serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, wyjawił, że było wiele innych pomysłów na różne produkcje. Który z bohaterów mógł otrzymać swój serial? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →