kadr z serialu „Władca pierścieni: Pierścienie władzy”

Oto 10 najchętniej piraconych seriali 2022 roku


03 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Portal torrentfreak opublikował listę 10 najchętniej piraconych seriali 2022 roku. Znalazło się na niej aż 5 produkcji Disneya. Zwycięzca pochodził jednak z zupełnie innej platformy.

Lista najchętniej piraconych seriali

Pomimo ogromnej dostępności filmów i seriali, jaką gwarantują nam liczne serwisy streamingowe, takie jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video czy od tego roku Disney+, piractwo internetowe wciąż istnieje. Wszystko za sprawą tak zwanych torrentów. Z pewnością ma na to wpływ fakt, że duża dostępność serwisów streamingowych nie jest normą w każdym państwie. Nie każdego też stać, żeby kupić dostęp do więcej niż jednej platformy – a hype budowany wokół nowych tytułów jest ogromny.

Doskonale pokazuje to lista najchętniej piraconych seriali 2022 roku, którą udostępnił portal torrentreak. Pośród nich znalazło się aż pięć produkcji Disneya, z czego aż trzy pochodzą z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zwycięzcą okazał się jednak jeden z najszerzej komentowanych seriali roku, prequel Gry o Tron zatytułowany Ród smoka. Także na tym polu produkcji HBO udało się pokonać konkurenta z Amazona, a więc Pierścienie władzy będące serialową adaptacją Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Oba tytuły mocno w tym roku rywalizowały o widza i dominację na polu najlepszego odcinkowego fantasy. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie 10 najchętniej piraconych seriali:

  1. Ród smoka HBO Max
  2. Władca Pierścieni: Pierścienie WładzyAmazon Prime Video
  3. The BoysAmazon Prime Video
  4. Moon KnightDisney+
  5. HaloParamount+
  6. Obi-Wan KenobiDisney+
  7. Księga Boby FettaDisney+
  8. Stranger Things Netflix
  9. Mecenas She Hulk Disney+
  10. AndorDisney+

Oficjalny trailer Rodu smoka

W stronę wyparcia piractwa

Warto zwrócić uwagę, że aż 9 z 10 seriali, jakie znalazły się na liście najchętniej piraconych produkcji, pochodzą ze streamingów dostępnych legalnie w naszym kraju, a subskrypcje np. Amazon Prime Video można nabyć w bardzo konkurencyjnej cenie (49 zł za 12 miesięcy + dostęp do Amazon Prime Gaming) Pozostaje więc wierzyć, że wraz ze zwiększeniem liczby rynków, rozszerzeniem ofert, ale także powstaniem nowych platform streamingowych piractwo stanie się haniebnym reliktem przeszłości, a nie, tak jak dotychczas, internetową codziennością.

Portal torrentfreak opublikował listę 10 najchętniej piraconych seriali 2022 roku. Znalazło się na niej aż 5 produkcji Disneya. Zwycięzca pochodził jednak z zupełnie innej platformy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →