fot. HBO

Ile sezonów powinien mieć „Ród smoka”? George R.R. Martin podzielił się swoją opinią


12 października 2022

Podziel się newsem:

Ród smoka od HBO cieszy się dużą popularnością. George R.R. Martin podzielił się z fanami opinią dotyczącą liczby sezonów serialu, które według niego pozwoliłyby oddać charakter książkowego pierwowzoru.

George R.R. Martin o długości Rodu smoka

W tym tygodniu na HBO zadebiutował już ósmy epizod pierwszego sezonu Rodu smoka. Wczoraj natomiast George R.R. Martin, autor książkowego pierwowzoru, opublikował wpis na blogu, w którym pochylił się nad długością serialu.

Zobacz: Ród smoka – fani wyłapali małą wpadkę, która miała miejsce w trzecim odcinku serialu

Pisarz jasno podkreślił, że nie potrafi ocenić serialu obiektywnie. Jednocześnie pochwalił twórców za ostatni wyemitowany odcinek, szczególną uwagę poświęcając występowi Paddy’ego Considine’a, który wciela się w rolę króla Viserysa. Pod koniec wpisu Martin wyjaśnił, że dziesięć epizodów na sezon to, w jego opinii, odpowiednia liczba.

Gdyby [pierwszy sezon – przyp. red.] Rodu smoka składał się z trzynastu odcinków, może bylibyśmy w stanie pokazać wszystko, co musieliśmy załatwić przeskokiem w czasie. To by jednak tworzyło ryzyko, że niektórzy widzowie narzekaliby na to, że serial jest zbyt „powolny” i „nic się nie dzieje”

– napisał.

Jednocześnie George R.R. Martin wyznał czytelnikom, że Ród smoka potrzebuje czterdziestu odcinków, by oddać charakter materiału źródłowego. Pisarz podał również, jak powinny zostać podzielone.

Potrzeba czterech pełnych sezonów po dziesięć odcinków każdy, aby oddać sprawiedliwość Tańcowi Smoków od początku do końca. Na razie Ryan Condal skupia się na drugim sezonie, a ja na Wichrach Zimy

– wieńczy wpis.

Przeczytaj także: Kiedy George R.R. Martin wyda Wichry Zimy? Pisarz kończy z deklaracjami

Ród smoka od HBO cieszy się dużą popularnością. George R.R. Martin podzielił się z fanami opinią dotyczącą liczby sezonów serialu, które według niego pozwoliłyby oddać charakter książkowego pierwowzoru. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →