fot. Getty Images

Kiedy George R.R. Martin wyda „Wichry zimy”? Pisarz kończy z deklaracjami


19 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

George R.R. Martin wypowiedział się na temat długo wyczekiwanej książki Wichry zimy, czyli kolejnej pozycji wchodzącej w serię Pieśni Lodu i Ognia. Martin nie zamierza podawać konkretnej daty.

Wichry zimy to nadal zagadka

Wichry zimy rosną powoli do rangi legendy. Długo wyczekiwana pozycja, będąca kontynuacją wydanej jedenaście lat temu drugiej części Tańca ze smokami, nadal pozostaje w sferze domysłów. Na jakim etapie jest George R.R. Martin? Dlaczego tak długo mu to zajmuje? Na te pytania odpowiedzieć nie możemy. Sam autor niejeden już raz podawał przybliżone terminy, ale nic z tego nie wyszło. Tym razem Martin zapowiada: koniec z obietnicami, Wichry zimy wyjdą wtedy, kiedy wyjdą.

Żeby było ciekawie, nienawidzę być chorym na COVID, ale te dwa lata wymuszonej izolacji sprawiły, że więcej pisałem. Nie musiałem nigdzie podróżować, występować i tak dalej. Robię postępy, ale zrezygnowałem z jakichkolwiek nadziei na przewidywanie końca. Bo za każdym razem, kiedy to robiłem i nie dotrzymywałem obietnicy, wszyscy byli na mnie wściekli. To po prostu nie ma sensu. Jak skończę, to skończę. Mam nadzieję, że COVID mnie nie zabije. To trochę przerażające, kiedy czytam w Internecie, jak ludzie spekulują, co będzie z książkami, gdy umrę. Nie lubię o tym spekulować. Do śmierci mi daleko

– powiedział Martin w wywiadzie dla Variety.

Zanim zawieją Wichry zimy

George R.R. Martin pisał również inne książki czy brał udział w tworzeniu kilku seriali, między innymi Rodu smoka, który jest pierwszym spin-offem Gry o tron. Produkcja jest ekranizacją książki Ogień i krew, która przedstawia losy Targaryenów od czasów, kiedy Aegon Targaryen podbił Westeros. Ród smoka opowie historię, która rozegrała się na dwieście lat przed wydarzeniami z Gry o tron i pokaże początek końca rodu Targaryenów, rozłam oraz wojnę domową zwaną Tańcem ze smokami. W serialu występują Paddy Constantine, Matt Smith, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Emma D’Arcy, Steve Toussaint czy Eve Best. Premiera już w nocy z niedzieli na poniedziałek, a tymczasem HBO podrzuciło jeszcze jeden, krótki materiał zapowiadający produkcję.

Ród smoka | Fire Will Reign Official Promo

George R.R. Martin wypowiedział się na temat długo wyczekiwanej książki Wichry zimy, czyli kolejnej pozycji wchodzącej w serię Pieśni Lodu i Ognia. Martin nie zamierza podawać konkretnej daty. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →