fot. HBO

Co przyniesie nam „Ród smoka”? George R.R. Martin zapowiada nam kilka szczegółów serialu


04 maja 2022

Podziel się newsem:

Ród smoka zbliża się na serialowy rynek bardzo dużymi krokami. Kolejne odcinki widział już George R.R. Martin, który podzielił się swoimi przemyśleniami.

Ród smoka udźwignie ciężar nałożony przez fanów?

Premiera spin-offu cieszącej się ogromną popularnością Gry o Tron została nam zapowiedziana na 22 sierpnia. Ród smoka, nad którym piecze sprawuje sam autor Pieśni Lodu i OgniaGeorge R.R. Martin – według jego opisu, w którym nie krył on zachwytu i ogromu wartości, jakie będzie za sobą niósł ten twór, może być naprawdę dobrym dziełem.

Przeczytaj także: George R.R. Martin i jego nowe informacje na temat Wichrów Zimy, które nie wnoszą nic nowego

Ród smoka hbo premiera gra o tron
fot. HBO

Ród smoka, opowiadający o początkach upadku wielkiej dynastii Targaryenów, został skomentowany na autorskim bloku pisarza, który podzielił się ze swoimi fanami detalami dotyczącymi nowych odcinków produkcji, które udało mu się zobaczyć.

Widziałem surowe fragmenty kilku kolejnych odcinków Rodu smoka i byłem tak samo zadowolony jak z poprzednich odcinków. Ryan i Miguel [Condal i Sapochnik, współtwórcy serialu] oraz ich obsada i ekipa filmowa wykonują świetną pracę. Ci, którzy lubią złożone, skonfliktowane, szare postacie (tak jak ja), polubią ten serial, tak myślę. Będzie wiele smoków i bitw, to na pewno, ale kręgosłupem historii są raczej ludzkie konflikty, miłość, nienawiść, dramat oparty na postaciach niż akcja i przygoda.

– dodaje autor Gry o Tron

Wierząc również plotkom, Ród smoka może pochwalić się wyższym budżetem, niż miał finał Gry o tron. Ten popularny serial kosztował platformę HBO około 100 milionów za sezon. Variety podaje jednak, że za Ród smoka HBO płaci 20 mln za jeden odcinek, a przypomnijmy, że pierwszy sezon ma sobie liczyć aż 10 takich odsłon.

Wichry zimy pojawią się już niedługo?

Od premiery ostatniej części – Tańca ze smokami – minęło już 11 lat. Długie 11 lat co jakiś czas było podbijane informacjami ze strony samego autora, który raz za razem rozbudzał w nas niepewność, czy nowa odsłona w ogóle ujrzy światło dzienne. Tak jest i tym razem, ponieważ po raz kolejny dowiedzieliśmy się, że Wichry Zimy kiedyś się pojawią. Jedynym plusem jest jednak to, że zapowiadają się jako najdłuższa z dotychczas wydanych książek.

Wichry zimy będą dużą książką. Biorąc pod uwagę, w jaki sposób to idzie, to możliwe, że będą większe niż Nawałnica mieczy czy Taniec ze smokami, a to najdłuższe książki w serii. Normalnie przycinam i skracam, gdy skończę, ale najpierw muszę skończyć.

– mówi autor książek

Dodał on także kilka słów o przebiegu obecnych prac w jego uniwersum:

W tym roku [spin-offy] pochłonęły mnóstwo mojego czasu i uwagi. Widziałem kilka komentarzy, w których pytano mnie, jak bardzo jestem zaangażowany w te nowe seriale. Odpowiedź brzmi – bardzo. Jestem głęboko, mocno zaangażowany w każdy z nowych seriali. To mój świat i choć blisko współpracuję z paroma fantastycznymi scenarzystami i showrunnerami, ostatecznie to do mnie należy próba utrzymania kanonu… no cóż, w kanonicznym stanie… i zrobienia wszystkiego, co w mojej mocy, aby nowe seriale były wspaniałe (i ja też kocham te historie).
A już 22 sierpnia na HBO oraz HBO MAX będziemy mogli zobaczyć Ród smoka, serial oparty na książce Ogień i krew, opowiadający o początku upadku władzy Targaryenów.

Ród smoka zbliża się na serialowy rynek bardzo dużymi krokami. Kolejne odcinki widział już George R.R. Martin, który podzielił się swoimi przemyśleniami. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →