fot. HBO

„Ród smoka” będzie hitem – przynajmniej według George’a R.R. Martina


21 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ród smoka, według wszelkich plotek i pogłosek (aczkolwiek oficjalnych) ma trafić na ekrany już w tym roku. Dokładna data premiery wciąż jest nieznana, ale pojawiły się przesłanki, by twierdzić, że serial okaże się hitem.

Ród smoka lepszy od Gry o tron?

Gra o tron przez wielu jest uważana za najlepszy serial, jaki kiedykolwiek powstał. Trudno się temu dziwić, bo pomimo swojego umiejscowienia w epicentrum mainstremu, produkcja trzyma wysoki poziom. Nawet uwzględniając okropne ostatnie sezony, kiedy scenariusz wyprzedził bazowy materiał i nie poradził sobie z rozsupływaniem wątków i rozwijaniem postaci (był już tylko regres), to całościowo GOT nadal wygląda bardzo dobrze. Finał nie skreśla przecież rozmachu, z jakim powołano do życia Westeros i nie wymazuje setek genialnych scen, w tym choćby obrony Muru. A wiele z tych sekwencji walk, zapewne wejdzie do kanonu scen batalistycznych. Tak były dobre.

Ród smoka od początku mierzy się więc z trudnym zadaniem, ponieważ fani (i krytycy) oczekują, że spin-off co najmniej dorówna, a najlepiej, jakby przewyższył dokonania Gry o tron. Oliwy do ognia dolewa George R.R. Martin, który jest zachwycony tym, co zobaczył na planie.

Przeczytaj: „Ród smoka” nadchodzi! Spin-off „Gry o tron” już za rogiem

Ród smoka hbo premiera gra o tron
Ród smoka / fot. HBO

Aprobata autora książki – czy jest potrzebna?

Często się zdarza, że autorzy książek, na których podstawie powstają kasowe filmy, zostają zatrudnieni jako konsultanci żeby wspomóc ekipę w wykreowaniu jak najlepszej wizji stworzonego przez nich świata. Z jednej strony w ich interesie leży promowanie produkcji, lecz z drugiej – słowa pochwały ciężko jednak przechodzą przez gardło. Tak było choćby w przypadku Percy’ego Jacksona i Bogów Olimpijskich Ricka Riordana. Poczytna książkowa saga zmieniona w byle jaki film, o którym fani marzą, żeby zapomnieć, a autor mocno zaangażował się w serialowy remake, który w końcu powstaje.

George R.R. Martin na swoim blogu szeroko wychwala powstający serial HBO. Pisarz nie stroni od komplementów w kierunku Rodu smoka, a to rodzi duże nadzieje.

Ekscytujące wieści z Londynu – poinformowano mnie, że zdjęcia do pierwszego sezonu “RODU SMOKA” zostały ZAKOŃCZONE. Tak, do wszystkich 10 odcinków. Widziałem wstępne wersje kilku odcinków i je uwielbiam. Oczywiście zostało jeszcze dużo pracy do wykonania. Efekty specjalne, synchronizacja kolorów, soundtrack, cała postprodukcja. Ale scenariusz, reżyseria, aktorstwo – to wszystko wygląda wspaniale. Mam nadzieję, że serial spodoba się wam tak samo, jak mi. Czapki z głów przed Ryanem, Miguelem, całym teamem i wspaniałą obsadą.

– napisał George R.R. Martin
Ród smoka hbo premiera gra o tron
Ród smoka / fot. HBO

Premiera spin-offu Gry o tron jeszcze w tym roku

Ród smoka jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, zaraz obok kontrowersyjnego Władcy Pierścieni od Amazon Prime Video. Serial HBO na pewno pojawi się na streamingach w tym roku, jednak dokładna data premiery pozostaje tajemnicą. Najprawdopodobniej produkcja zadebiutuje jesienią – a więc mocno konkurencyjnie w stosunku do Władcy Pierścieni.

Pytacie, kiedy to zobaczycie. Kiedy smoki zatańczą? Chciałbym móc wam powiedzieć. Jak już napisałem, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, a COVID utrudnia planowanie. Tej wiosny? Mało prawdopodobne. Może latem? Być może. Jesienią? Kto wie? Dowiecie się, kiedy wszystko będzie gotowe.

– dodał George R.R. Martin

Na którą produkcję czekacie bardziej?

Ród smoka – zwiastun HBO [House of the Dragon]

Ród smoka, według wszelkich plotek i pogłosek (aczkolwiek oficjalnych) ma trafić na ekrany już w tym roku. Dokładna data premiery wciąż jest nieznana, ale pojawiły się przesłanki, by twierdzić, że serial okaże się hitem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →