fot. Amazon Prime Video

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – pierwszy zwiastun wygląda… netflixowo


14 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – czy fani mają się czego obawiać? W przeciwieństwie do klimatycznych plataktów zapowiadających serial od Amazon Prime Video, pierwszy zwiastun produkcji wygląda niczym kolejna produkcja fantasy rodem z Netflixa.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – rozstrzał oczekiwań

To, czego chcą fani nie zawsze (albo raczej: niezbyt często) pokrywa się z tym, co zaplanuje wytwórnia. Fandom LOTR jest dość specyficzny, w dużej mierze to stara gwardia, która jest związana mocno zarówno z książką, jak i z filmami Petera Jacksona. Zobrazowane przez niego Śródziemie stało się kanonem nawet dla tych najwierniejszych literackiej podstawie – tak było dobre.

Naturalne więc, że poprzeczka postawiona przez fanów dla nowego serialu Amazona jest wysoka, a nawet bardzo wysoko. Czy Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy sprosta tym oczekiwaniom? Na dwoje babka wróżyła. Pierwsze zajawki, mroczne plakaty promujące show – to wszystko mocno nasycało klimat uniwersum i dawało nadzieję na przynajmniej mocne fundamenty.

Zdjęcia z planu zatrząsały nieco tymi przewidywaniami. Pierwszy zwiastun zaś sprawił, że szklanka nagle wydała się w połowie pusta. Przynajmniej w moim, subiektywnym odczuciu.

Przeczytaj: Władca Pierścieni” od Amazona i zmiany w fabule. Czy to kolejny przypadek „Wiedźmina”?

Władca Pierścieni amazon zwiastun
fot. Amazon Prime Video

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – zabrakło klimatu

Pierwszy zwiastun serialu od Amazon Prime Video to niecała minuta wyjęta z Drugiej Ery Śródziemia. Widoki prezentowane na trailerze są ładne – bardziej hobbitowe niż nawiązujące do trylogii Jacksona. Niestety ta estetyka niesie silne skojarzenia z Netflixem – ot, następny Wiedźmin, choć z nieco większym rozmachem.

Zwiastun Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy prezentuje również bohaterów, których zobaczymy na ekranie, między innymi Galadrielę oraz młodego Elronda. Nie zabrakło również poszatkowanych scen walki oraz zajawek potworów.

Trailer serialu co prawda nie skreśla go z listy do obejrzenia, lecz rozwiewa wątpliwości co do kierunku, jaki obrała stacja. Być może jednak (oby), tolkienowski klimat objawi się w całości produkcji.

Premiera serialu została zapowiedziana na 3 września 2022 roku na Amazon Prime Video.

The Lord of the Rings: The Rings of Power – Teaser Trailer | Prime Video

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – czy fani mają się czego obawiać? W przeciwieństwie do klimatycznych plataktów zapowiadających serial od Amazon Prime Video, pierwszy zwiastun produkcji wygląda niczym kolejna produkcja fantasy rodem z Netflixa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →