Władca Pierścieni” najdroższym serialem w historii, tymczasem na YouTubie hula rosyjska adaptacja


20 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Władca Pierścieni już wkrótce doczeka się kolejnej – po wybitnej trylogii Petera Jacksona – ekranizacji. Tym razem dzieło Tolkiena powróci w serialowej wersji. Budżet, jaki przeznaczył na nią Amazon Prime Video jest porażający. Fani mogą zacierać ręce, a czekając na hitową produkcję, zapoznać się z rosyjską adaptacją LOTRA, odnalezioną w tamtejszych archiwach.

Władca Pierścieni, czyli sukces gwarantowany

Są takie tytuły, które naturalnie generują cyfry. Gwiezdne Wojny, Harry Potter, czy właśnie wspomniany Władca Pierścieni to synonimy komercyjnego sukcesu. Nie ulega wątpliwości, że fani wyżej wymienionych serii tłumnie wybiorą się do kina, gromadnie zasiądą przed telewizorem, czy tydzień w tydzień będą wyczekiwać kolejnego odcinka serialu z ich ukochanego uniwersum.

Każda nowa produkcja powiązana z tak dużymi tytułami to automatyczny rozgłos i szum medialny. Trylogia Tolkiena otrzymała już swojego czasu trzy filmy zrealizowane przez Petera Jacksona, a później – kolejne trzy części Hobbita, potraktowanego jednak zdecydowanie bardziej komercyjnie. W każdym razie, seria Władca Pierścieni dostanie swój własny serial, a to oznacza – dużo więcej miejsca na rozwój pewnych wątków i wydarzeń. Fani z pewnością nie mogą się doczekać. Produkcja, za którą odpowiada Amazon Prime raczej nie pominie Toma Bombadila.

Władca Pierścieni serial Amazon Prime
Foto: New Line Cinema / WingNut Films/Collection Christophel/East News / East News

Władca Pierścieni – pierwszy sezon za 465 mln

Prace nad serialową adaptacją powieści Tolkiena trwają już od paru lat. Amazon Prime zdecydowanie ma rozmach. Hollywood Reporter poinformował, że Władca Pierścieni ma być najdroższym serialem w historii i wspomina o kwocie opiewającej się 465 milionów dolarów. Dane podobno pochodzą od przedstawiciela rządu Nowej Zelandii, gdzie trwają zdjęcia do nadchodzącej produkcji.

Nieoficjalne źródła mówią, że pierwszy sezon serialu ma liczyć sobie aż 20 odcinków, co daje średni budżet 23 mln dolarów na epizod. Dla porównania – każdy odcinek pierwszego sezonu Gry o Tron kosztował 6 milionów, natomiast ostatni prawie trzy razy tyle, bo aż 15 milionów. Finansowanie serialowego Władcy Pierścieni bije więc na głowę produkcję HBO.

Władca Pierścieni serial Amazon Prime

Władca Pierścieni – kiedy premiera?

Serialowa ekranizacja sagi LOTR na platformie Amazon Prime prawdopodobnie będzie mieć premierę w 2022 roku. Częściowo znana jest już obsada, w której znaleźli się m.in. Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Cordova, czy Joseph Mawle. W planach jest produkcja aż pięciu sezonów.

Władca Pierścieni – rosyjska adaptacja z 1991 roku odnaleziona

Z jednej strony serial Amazona z rekordowym budżetem, z drugiej odnaleziona rosyjska produkcja. Telewizja 5TV odszukała kopię tamtejszej wersji Władcy Pierścieni w swoich archiwach. Film pierwszy raz wyświetlono przez Telewizję Leningradzką w 1991 roku, a po 30 latach powrócił – i trafił na YouTube. Jest już dostępny w wersji z angielskimi napisami. Pozycja dla geeków – obowiązkowa.

Хранители | Часть 1 | Телеспектакль по мотивам повести Д.Р.Р.Толкиена

Władca Pierścieni już wkrótce doczeka się kolejnej – po wybitnej trylogii Petera Jacksona – ekranizacji. Tym razem dzieło Tolkiena powróci w serialowej wersji. Budżet, jaki przeznaczył na nią Amazon Prime Video jest porażający. Fani mogą zacierać ręce, a czekając na hitową produkcję, zapoznać się z rosyjską adaptacją LOTRA, odnalezioną w tamtejszych archiwach. Władca Pierścieni, czyli […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.