materiały prasowe

Disney+ potwierdza! Będzie serial „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy


28 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Świat wykreowany przez Ricka Riordana ponownie doczekał się ekranizacji. Seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy trafi na małe ekrany za pośrednictwem platformy Disney+.

Syn Posejdona ponownie przed kamerami

Disney+ pochwalił się, że wkrótce na platformie zadebiutuje serial oparty na serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, której autorem jest Rick Riordan. Projekt Disneya ma być nowym podejściem do historii przedstawionej przez pisarza. Wśród scenarzystów i producentów znaleźli się Jonathan E. Steinberg, James Bobin oraz sam Rick Riordan. Informację o powstawaniu Percy Jackson and the Olympians podał autor serii w specjalnym nagraniu. Na razie nie podano szczegółów, jak np. data premiery.

Zobacz: Ile Disney+ będzie kosztował Polaków? Wyciekła przypuszczalna cena platformy

To nie pierwsza próba zekranizowania przygód Percy’ego Jacksona i jego przyjaciół. W 2010 roku zadebiutował film z Loganem Lermanem w roli głównej. Reżyserem produkcji został Chris Columbus odpowiedzialny m.in. za dwie pierwsze części filmowej adaptacji przygód Harry’ego Pottera. Choć seria o synu Posejdona doczekała się drugiej części, okazała się porażką, m.in. dlatego, że uwagi wystosowane przez Riordana (pełniącego rolę konsultanta) nie zostały wzięte pod uwagę. Jedną z nich był wiek filmowych bohaterów niewspółgrający z książkowym pierwowzorem.

percy jackson i bogowie olimpijscy złodziej pioruna rick riordan serial disney+
oficjalny plakat filmu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna, Fox 2000 Pictures 2010

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna – oficjalny zwiastun

Książkowy pierwowzór to bestseller

Seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy składa się z pięciu tomów: Złodziej Pioruna, Morze potworów, Klątwa Tytana, Bitwa w Labiryncie oraz Ostatni Olimpijczyk. Książki przedstawiają historię nastolatka, który dowiaduje się, że jest synem greckiego boga mórz – Posejdona. Na całym świecie seria rozeszła się w ponad stu osiemdziesięciu milionach kopii w ponad trzydziestu pięciu krajach. Złodziej Pioruna przez sześćset tygodni znajdował się na liście bestsellerów The New York Times w kategorii książek dla dzieci.

rick riordan percy jackson i bogowie olimpijscy
pierwsze okładki serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy Ricka Riordana

Świat wykreowany przez Ricka Riordana ponownie doczekał się ekranizacji. Seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy trafi na małe ekrany za pośrednictwem platformy Disney+. Syn Posejdona ponownie przed kamerami Disney+ pochwalił się, że wkrótce na platformie zadebiutuje serial oparty na serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, której autorem jest Rick Riordan. Projekt Disneya ma być nowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →