fot. via PenguinRandomHouse

George R.R. Martin doczeka się kolejnej ekranizacji swojego dzieła. Chodzi o film „Lodowy smok


22 listopada 2022

Podziel się newsem:

George R.R. Martin ma powody do dumy, ponieważ jego kolejne doczeka się ekranizacji. Warner Bros. Animation planuje nakręcić film Lodowy smok.

Westeros rośnie na naszych oczach

George R.R. Martin to pisarz, który mógłby stanąć w szranki z samym Tolkieniem. Stworzony przez niego świat Westeros, najpierw na kartach powieści, a potem na ekranie, cieszył nasze oko i pobudzał zmysły. Przeprowadzał nas przez malownicze światy i pozwalał nam zagłębić się w życiorysy takich bohaterów jak Jon Snow, Daenerys Targaryen czy Arya Stark. Gra o Tron była, jest i będzie fenomenem, którego jeszcze długo nie pobije żadna inna produkcja. Na jej poziom próbował wejść między innymi Ród Smoka – serial stworzony z pomysłem i rozmachem, a jednak niezbierający wokół siebie takiej społeczności, jak serialowa adaptacja prozy Martina.

Przeczytaj także: Jaki związek mają ze sobą „Elden Ring” i „Wichry Zimy”? George R.R. Martin opowiada o swoim uzależnieniu od gier

Jaki związek mają ze sobą „Elden Ring” i „Wichry Zimy”? George R.R. Martin opowiada o uzależnieniu od gier
fot. kadr z programu „The Late Show”

Nic więc dziwnego, że uniwersum George’a R.R. Martina stale się powiększa, a kolejną produkcją, która doczeka się ekranizacji, będzie film animowany Lodowy smok. Jego stworzeniem zajmie się studio Warner Bros. Animation.

Niektórzy z was mogą wiedzieć, że od czasu do czasu pisałem też inne książki, które nie były częścią Westeros lub tej fabuły. I jedną z nich, którą wydałem w 1978 roku, była krótka historia o lodowym smoku. To przede wszystkim opowieść dla dzieci, ale zamierzamy zrobić z niej również film. Warner Bros. Animation zakupiło prawa do mojej książki i planujemy rozszerzyć ją do rozmiarów filmu kinowego, który – mamy nadzieję – zostanie niedługo wypuszczony

– powiedział pisarz w wywiadzie.

Martin przy okazji zdradził, że scenariusz produkcji napisze David Anthony Durham – amerykański pisarz i historyk zajmujący się science fiction. Całej wypowiedzi pisarza możecie posłuchać poniżej:

George R.R. Martin ma powody do dumy, ponieważ jego kolejne doczeka się ekranizacji. Warner Bros. Animation planuje nakręcić film Lodowy smok. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →