Shutterstock / Review News

Eurowizja 2022 – kto będzie reprezentował Polskę?


14 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Jeden z największych festiwali muzycznych już za rogiem. Kto będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022?

Eurowizja 2022. A jednak krajowe eliminacje

Zbliżający się majowy konkurs Eurowizji odbędzie się w Turynie. To właśnie tam dowiemy się, kto przejmie kryształowy mikrofon, który rok temu w górę wzniósł włoski zespół Maneskin. Zanim jednak to, już niedługo dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę. O kim mówi się najgłośniej?

Zobacz również: Jakość ponad blichtrem, czyli o zaskakujących rozstrzygnięciach tegorocznej Eurowizji

Wybór polskiego reprezentanta został właśnie przełożony po raz trzeci. Początkowo mieliśmy się o nim dowiedzieć podczas Sylwestra Marzeń organizowanego przez TVP. Później datę zmieniono na 15 stycznia, kiedy to na łamach Telewizji Polskiej miał zostać ogłoszony artysta, który weźmie udział w 66. już edycji konkursu. Jak dowiedzieliśmy się teraz – wybór powróci do swojej dawnej formy i 19 lutego w Warszawie zostaną zorganizowane Krajowe Eliminacje.

Eurowizja 2022 krajowe eliminacje Polska
fot. Jan Bogacz / eurowizja.tvp.pl

10 wokali, 10 występów i tylko jeden wybraniec z Polski

Lista uczestników, którzy zostali wyłonieni do wzięcia udziału w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji, wygląda następująco:

  • Ania ByrcynDokąd
  • Emilia DębskaAll I Need
  • Karolina LizerCzysta Woda
  • DariaParaonia
  • Karolina Stanisławczyk i Toro ChicaMove
  • Krystian OchmanRiver
  • Kuba SzmajkowskiLovesick
  • Lidia KopaniaWhy Does It Hurt?
  • Siostry SzlachtaDrogowskazy
  • UnmuteGłośniej Niż Decybele

DARIA – PARANOIA, posłuchaj!

Eurowizja 2022 – gdzie Doda?

Największym zaskoczeniem okazały się jednak powyższe nazwiska, a fakt, że zabrakło wśród nich Dody, która swoje preselekcyjne zgłoszenie przesłała dzień przed wytypowaniem listy. Niestety zrobiła to dwa tygodnie po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, choć jak wiemy – TVP ma prawo przyznania dzikiej karty dla jednej z osób spoza puli, która będzie miała możliwość wzięcia udziału w finałowych eliminacjach jako jedenasty uczestnik. Czy wybór ten padnie na autorkę singla Fake Love? O tym przekonamy się już niedługo.

Doda – Fake Love, posłuchaj!

Kto ma największe szanse zostać tegorocznym reprezentantem Polski na Eurowizji?

Jeśli jednak Dody zabraknie w polskim zestawieniu eurowizyjnych kandydatów, jak do tej pory mówi się o trzech nazwiskach, które mogą powalczyć o najwyższe miejsce na podium – Darii, Ochmanie, a także Szmajkowskim. Miejmy nadzieję, że tym razem Polska wyłoni naprawdę godnego reprezentanta, który zapewni nam jak najwyższe miejsce w Turynie.

Kuba Szmajkowski – Lovesick (live)

Eurowizja 2022 – kiedy odbędzie się konkurs?

Tegoroczny konkurs eurowizyjny odbędzie się w dniach 14-16 maja w Turnie. Na scenie zaprezentuje się 41 państw, a wśród nich znajdą się takie kraje jak powracająca Armenia, Czechy, Grecja czy też Australia. Na scenie nie zobaczymy reprezentacji Białorusi, która już drugi rok z rzędu została wykluczona z grona członków Europejskiej Unii Nadawców.

Eurowizja 2022 krajowe eliminacje Polska
Eurowizja 2022 / materiały prasowe

Jeden z największych festiwali muzycznych już za rogiem. Kto będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022? Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Eurowizja 2022. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →