fot. Piotr Porębski

Moje Rytmy #54: Ochman


29 listopada 2021

Podziel się newsem:

Świeżo upieczony debiutant, Krystian Ochman, to kolejny bohater naszej serii wywiadów z cyklu Moje Rytmy. Sprawdźcie, czego najczęściej słucha autor Światłocieni!

Pasmo sukcesów Krystiana Ochmana

Ten rok jest zdecydowanie jego rokiem, podczas którego Krystian Ochman przeżywa swoisty „time of my life” w kontekście swojej kariery artystycznej. Każdy kolejny singiel tego tenorowego wokalisty o amerykańskich korzeniach osiągał wysokie noty odsłuchań i sprzedaży, czego konsekwencją było otrzymanie Nagrody Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem Prometeusz.

Krystian Ochman – Prometeusz, KFPP Opole 2021, zobacz występ!

Ochman z wyczekiwanym debiutem

Pasmo sukcesów Ochmana zwieńczyła w tym roku premiera jego debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu Ochman, który ukazał się zaledwie nieco ponad tydzień temu. Na płycie znalazło się jedenaście utworów, w tym dobrze już znane single: Światłocienie, Wielkie Tytuły, Prometeusz, Złodzieje Wyobraźni, Wspomnienie, Ten Sam Ja oraz anglojęzyczna wersja przeboju Światłocienie – Lights In The Dark.

Zobacz również: Debiutancki album Krystiana Ochmana już jest!

Na debiucie Ochmana nie zabrakło również gości! Oprócz @atutowego, producenta, który od początku jest kojarzony z tym młodym wokalistą, na albumie Ochman słyszymy również rapera Aviego w refrenie utworu Ja To Znam.

Ochman – Ja To Znam feat. Avi (prod. @atutowy), posłuchaj!


#MojeRytmy: Ochman – wywiad

Aby jeszcze lepiej poznać Ochmana i niepodważalny fenomen jego twórczości, zaprosiliśmy wokalistę do naszego cyklu wywiadów – Moje Rytmy. Artysta zdradził nam nieco swoich inspiracji, przyznał, jakich albumów słucha najczęściej i opowiedział o utworach, od których zaczęła się jego przygoda z muzyką. Artysta podzielił się również swoimi najciekawszymi doświadczeniami koncertowymi oraz utworami, których nie chce już więcej słyszeć… Moje Rytmy Ochmana to jednak nie tylko muzyka! Artysta zdradził nam również, w jaką postać z serialu chciałby się wcielić oraz jaki film pokazałby swoim dzieciom. Sprawdźcie!

Ochman wywiad Moje Rytmy
Ochman, fot. Piotr Porębski

Utwór, od którego wszystko się zaczęło

Ochman: Wszystko zaczęło się od rocka, czyli utworów Green Day – Jesus of Suburbia oraz My Chemical Romance – Welcome To The Black Parade.

My Chemical Romance – Welcome To The Black Parade, posłuchaj!

Album, który zmienił moje życie

Ochman: W najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu moje życie zmieniła premiera mojego debiutanckiego albumu – Ochman. To bardzo świeże emocje, dopiero układam je w głowie. Poza tym raczej nie ma płyty, która bardziej zmieniłaby moje życie.

Ochman – Wielkie Tytuły (prod. @atutowy), posłuchaj!

Płyta, której kiedyś nie lubiłem, ale doceniłem ją po latach

Ochman: Raczej żadna nie przychodzi mi do głowy.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Ochman: Czerwone korale i całego disco polo.

Brathanki – Czerwone korale, posłuchaj!

Album, którego słucham najczęściej

Ochman: Ostatnio słucham często albumów Jadena – Erys i Joji – Nectar. A tak ogólnie to najczęściej słuchałem płyt: Green Day – American Idiot, My Chemical Romance – The Black Parade, Ed Sheeran – X i Michael Buble – Christmas.

Ed Sheeran – Shape of You, posłuchaj!

Moje muzyczne guilty pleasures

Ochman: Myślę, że nie ma czegoś takiego u mnie.

Najlepszy koncert, na którym byłem

Ochman: Z pewnością Leonard Cohen. Ogólnie nie bywam często na koncertach innych artystów. Na pewno częściej można mnie spotkać na przedstawieniach operowych czy koncertach symfonicznych. Byłem na tak wielu wspaniałych koncertach symfonicznych, że trudno mi teraz wymienić jeden.

Leonard Cohen
Leonard Cohen, fot. Ziv Koren

Film, który każę obejrzeć moim dzieciom

Ochman: Na pewno całą serię filmów Star Wars.

Star Wars
Star Wars

Film, w którym chciałbym wystąpić jako postać

Ochman: Wybrałbym którąś z postaci z serialu The Office. Ale fajnie byłoby pojawić się również we wspomnianej sadze Star Wars.

the office
The Office

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Ochman: Chyba nie mam takiego.

Ochman wywiad Moje Rytmy
Ochman, fot. Piotr Porębski

Zobacz również inne wywiady z cyklu Moje Rytmy:

Świeżo upieczony debiutant, Krystian Ochman, to kolejny bohater naszej serii wywiadów z cyklu Moje Rytmy. Sprawdźcie, czego najczęściej słucha autor Światłocieni! Pasmo sukcesów Krystiana Ochmana Ten rok jest zdecydowanie jego rokiem, podczas którego Krystian Ochman przeżywa swoisty „time of my life” w kontekście swojej kariery artystycznej. Każdy kolejny singiel tego tenorowego wokalisty o amerykańskich korzeniach […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →