fot. Maciej Stępień/ eurowizja.org

Eurowizja 2022: Krystian Ochman z awansem do finału. Drugi półfinał za nami


12 maja 2022

Podziel się newsem:

Za nami drugi półfinał konkursu Eurowizji 2022. To właśnie w nim wystąpił reprezentant Polski, Krystian Ochman. Co więcej, udało mu się dostać do wielkiego finału!

Polska wraca do gry — Krystian Ochman w finale Eurowizji!

Osiemnaście występów i tylko dziesięć miejsc w finale. Wśród uczestników Krystian Ochman, a dookoła niego naprawdę mocna konkursowa stawka. Emocje czyhały na nas na każdym kroku, a w głowie pojawiało się tylko jedno proste pytanie — czy w tym roku uda nam się dostać do finału?

Eurowizja 2022
fot. TVP

TAK! Ochman i jego piosenka River odczarowali w końcu złą passę naszego kraju i tym samym po czterech latach wracamy do wielkiego finału Eurowizji!

Krystian Ochman – River – Polska, posłuchaj!

Eurowizja 2022: oto finaliści drugiego półfinału

Dzisiejszy drugi półfinał Eurowizji 2022 zaprezentował nam aż 18 występów. Do wielkiego finału mogło się dostać tylko dziesięcioro uczestników. O samym ich awansie zadecydowały punkty od widzów i jurorów ze wszystkich państw rywalizujących w tym półfinale oraz wybranych losowo państw Wielkiej Piątki: Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Komu udało się zakwalifikować do sobotniego finału? Zobaczcie sami!

  1. Szwecja: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer
  2. Polska: Ochman – River
  3. Australia: Sheldon Riley – Not The Same
  4. Estonia: Stefan – Hope
  5. Serbia: Konstrakta – In Corpore Sano
  6. Czechy: We Are Domi – Lights Off
  7. Finlandia: The Rasmus – Jezebel
  8. Belgia: Jérémie Makiese – Miss You
  9. Azerbejdżan: Nadir Rustamli – Fade To Black
  10. Rumunia: WRS – Llámame
Eurowizja 2022
Eurowizja 2022

Eurowizja 2022 – kiedy finał konkursu?

Tegoroczny konkurs Eurowizji odbywa się na scenie hali Pala Alpitour. To właśnie w tym budynku zaprezentowało się czterdzieści państw. Wśród nich wystąpiły takie kraje, jak Armenia, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Polska oraz Austria.

Przeczytaj także: Eurowizja 2022: co wiemy o zbliżającym się konkursie? Jakie piosenki w nim usłyszymy?

Na scenie nie zobaczymy reprezentacji Białorusi, która już drugi rok z rzędu została wykluczona z grona członków Europejskiej Unii Nadawców, a także reprezentacji Rosji, która została ukarana za wywołaną wojnę w Ukrainie.

Po emocjach, które dostarczyły nam oba półfinały, przyszedł czas na wielki finał, który odbędzie się już w sobotę 14 maja o godzinie 21:00!

Za nami drugi półfinał konkursu Eurowizji 2022. To właśnie w nim wystąpił reprezentant Polski, Krystian Ochman. Co więcej, udało mu się dostać do wielkiego finału! Polska wraca do gry — Krystian Ochman w finale Eurowizji! Osiemnaście występów i tylko dziesięć miejsc w finale. Wśród uczestników Krystian Ochman, a dookoła niego naprawdę mocna konkursowa stawka. Emocje […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →