fot. AKPA

Eurowizja 2022: Krystian Ochman został najlepszym polskim reprezentantem w historii


17 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Eurowizja 2022 już za niecały miesiąc. Ostatnią prostą w przygotowaniach do konkursu są występy na wielu imprezach poprzedzających Eurowizję. To także moment, w którym fani wydarzenia oddają także głosy w plebiscycie OGAE Poll. Krystian Ochman osiąga w nich historyczny dla Polski wynik!

Krystian Ochman z historycznym wynikiem

Do 29 kwietnia kluby Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji mogą oddawać swoje głosy. To właśnie dzięki nim tworzy się pierwsza topka, która określa nam faworytów plebiscytu, a także całego konkursu. Zbliżamy się już do końca tej wielkiej rywalizacji, ale już teraz wiemy, że Krystian Ochman osiągnął w niej niebotyczny sukces, który zapisze się na kartach eurowizyjnej historii.

Krystian Ochman album odsłuch
Ochman, fot. Piotr Porębski

W samym plebiscycie zasady są jasne i klarowne. Każdy lokalny oddział OGAE musi przyznać punkty w skali obowiązującej na Konkursie Piosenki Eurowizji. Są one zbierane od członków stowarzyszenia w danym kraju. Od początku kwietnia raz za razem spływają do nas kolejne głosy, a sam finał wyścigu zaplanowany jest na 29 kwietnia.

Do tej pory najwyższe miejsce w plebiscycie piastowała Magdalena Tul, której w 2011 roku udało się zdobyć aż 34 punkty. Niestety nie miało to przełożenia na sam konkurs, bowiem w nim wokalistka zajęła ostatnie miejsce w półfinale.

Magdalena Tul – Jestem, posłuchaj!

Długo okupowane przez Tul miejsce zostało jednak zdobyte przez naszego tegorocznego reprezentanta Krystiana Ochmana. Wokalista już teraz ma na swoim koncie 43 punkty, a przecież przed nami jeszcze prawie połowa głosów do oddania.

Włochy na pierwszym miejscu wielkiego wyścigu

Na ten moment w plebiscycie pierwsze miejsce przypada reprezentacji Włoch, która ma aż 111 punktów. Na drugim miejsce widnieje nazwisko Cornelii Jakobs ze Szwecji, a tuż za nią wspina się powoli Hiszpania i jej tegoroczna reprezentantka Chanel.

  1. Włochy: Mahmood i BlancoBrividi – 111 punktów
  2. Szwecja: Cornelia JakobsHold Me Closer – 104 punkty
  3. Hiszpania: Chanel SloMo – 80 punktów
  4. Wielka Brytania: Sam RyderSpace Man – 58 punktów
  5. Holandia: S10 De Diepte – 52 punkty
  6. Francja: Alvan & AhezFulenn – 45 punktów
  7. Polska: Krystian OchmanRiver – 43 punktów
  8. Norwegia: Subwoolfer Give That Wolf a Banana – 33 punkty
  9. Albania: Ronela HajatiSekret – 26 punktów
  10. Cypr: Andromache Ela – 26 punktów

Eurowizja 2022 – kiedy odbędzie się konkurs?

Tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. Na scenie hali Pala Alpitour zaprezentuje się czterdzieści państw, a wśród nich znajdą się takie kraje jak Armenia, Czarnogóra, Czechy, Grecja oraz Austria.

Przeczytaj także: Eurowizja 2022: co wiemy o zbliżającym się konkursie? Jakie piosenki w nim usłyszymy?

Na scenie nie zobaczymy reprezentacji Białorusi, która już drugi rok z rzędu została wykluczona z grona członków Europejskiej Unii Nadawców, a także reprezentacji Rosji, która została ukarana za wywołaną wojnę w Ukrainie.

Eurowizja 2022 już za niecały miesiąc. Ostatnią prostą w przygotowaniach do konkursu są występy na wielu imprezach poprzedzających Eurowizję. To także moment, w którym fani wydarzenia oddają także głosy w plebiscycie OGAE Poll. Krystian Ochman osiąga w nich historyczny dla Polski wynik! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →