fot. eurovisiontv

Kalush Orchestra zlicytowali kryształowy mikrofon za wygraną w Eurowizji


31 maja 2022

Podziel się newsem:

Zwycięzcy tegorocznego konkursu Eurowizji Kalush Orchestra zlicytowali wygrany mikrofon na aukcji, by wesprzeć armię Ukrainy.

Kryształowy mikrofon sprzedany

Wielkim wygranym aukcji okazała się być firma WhiteBit, która specjalizuje się w sprzedaży kryptowalut. Została sprzedana również różowa rybacka czapka, w której członek zespołu występował na Eurowizji. Dzięki obu tym rzeczom zgromadzono łączną sumę, która wynosiła 1,25 miliona dolarów, czyli ponad 5,4 miliona złotych.

Portal NEXTA podzielił się informacją, że środki zgromadzone podczas licytacji pozwolą na zakup trzech dronów, wykorzystywanych przez ukraińską armię do przeprowadzania misji wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych, a także do wykrywania ognia artyleryjskiego.

Przeczytaj także: Eurowizja – przewodnik po koncertach gwiazd konkursu w Polsce

Przyjaciele, to niewiarygodne! Jesteśmy wdzięczni każdemu z Was za każdy datek, a zwłaszcza firmie WhiteBit, która kupiła trofeum za 900 tysięcy dolarów i stała się jego posiadaczem. […] Wygraliśmy Eurowizję, a teraz pomożemy Ukrainie wygrać tę wojnę.

– mówił Ołeh Psiuk, lider Kalush Orchestra

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w licytację i pomogli w organizacji i wcieleniu w życie tego projektu. Każde euro datku ratuje życie ukraińskich żołnierzy.

– dodał Serhiej Prytuła, prowadzący aukcję, prezenter telewizyjny

Kalush Orchestra – 8 koncertów w Polsce

Oleh Psiuk, Vlad Kurochka, Tymofii Muzychuk, Vitalii Duzhyk, Andriy Handzyuk, Oleksandr Slobodianyk i Ihor Didenchuk, czyli zespół Kalush Orchestra ani myślą zatrzymywać swoją muzyczną przygodę. W tym roku w Polsce wystąpią aż 8 razy! Jeśli więc chcecie usłyszeć połączenie ukraińskiego folku z nowoczesną elektroniką, przesłuchajcie poniższą propozycję, która na pewno was do nich przekona!

  • 30 czerwca – Skwer Play, Letnia scena B17, Poznań
  • 1 lipca – Klub Kwadrat, Kraków
  • 2 lipca – Centrum Koncertowe A2, Wrocław
  • 3 lipca – Progresja, Warszawa
  • 14 lipca – Jarocin Festiwal, Jarocin
  • 23 lipca – Edison Festival 2022, Baranowo (Poznań)
  • 30 lipca – Festiwal Garaże, Szczecin
  • 30 lipca – Sun Festival, Kołobrzeg

Kalush Orchestra – Stefania, posłuchaj!

Zwycięzcy tegorocznego konkursu Eurowizji Kalush Orchestra zlicytowali wygrany mikrofon na aukcji, by wesprzeć armię Ukrainy. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Kryształowy mikrofon sprzedany Wielkim wygranym aukcji okazała się być firma WhiteBit, która […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →