fot. EurovisionWorld

Eurowizja 2022: 10 najlepszych występów tegorocznego konkursu


31 maja 2022

Podziel się newsem:

Eurowizja 2022 i gorący pokonkursowy klimat dobiegają końca. Na zakończenie tego magicznego okresu przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 najlepszych występów tegorocznego wydarzenia.

No to widzimy się za rok

Eurowizja 2022 powoli się dopala. Wielki muzyczny konkurs okraszony naprawdę mocnym finałem został wygrany przez reprezentujący Ukrainę zespół Kalush Orchestra. Utwór Stefania otrzymał aż 192 punkty w głosowaniu jurorów, a także 439 punktów w głosowaniu publiczności, co łącznie dało aż 631 punktów. Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania, a trzecie – Hiszpania. Krystian Ochman z utworem River zebrał 46 punktów od jury (14. miejsce w punktacji jury) i 105 punktów od widzów (9. miejsce w punktacji widzów). Suma 151 punktów pozwoliła mu zająć 12. miejsce w finale.

Przeczytaj także: Eurowizja – przewodnik po koncertach gwiazd konkursu w Polsce

Sam finał obfitował w naprawdę wiele ciekawych i pomysłowych scenicznych prezentacji, a także tak zwanych underdogów, które podbiły nasze serca. Oto najlepsza dziesiątka, która moim zdaniem zaprezentowała się w tym roku najlepiej.

Eurowizja 2022
fot. eurovisionworld

10. miejsce – Serbia 🇷🇸

Ana Đurić, występująca pod pseudonimem Konstrakta, podbiła eurowizyjną scenę ze swoim utworem In Corpore Sano. Piosenka opowiadająca o strachu o własne zdrowie w dzisiejszych bardzo trudnych czasach, a także równowadze, do której zaliczamy również śmierć, okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Niesamowicie teatralny i charakterystyczny występ (porównywany do spektaklów organizowanych przez Mery Spolsky) pozwolił wokalistce wspiąć się na 5. miejsce ogólnego zestawienia.

Konstrakta – In Corpore Sano – LIVE, posłuchaj!

9. miejsce – Wielka Brytania 🇬🇧

Występ, który pozwolił Wielkiej Brytanii powstać z kolan. Po przykrym wyniku w zeszłorocznym konkursie, który reprezentacja UK pod przewodnictwem Jamesa Newmana zakończyła z pięknym zerem na koncie, w końcu nadszedł czas na muzyczne odkupienie.

Sam Ryder podbił serca jurorów, a także słuchaczy swoim niesamowitym wokalem, charyzmą i przede wszystkim ciepłą i otwartą prezencją sceniczną. Wokaliście udało się wspiąć na drugą lokatę, której jego kraj nie zdobył od kilkudziesięciu lat.

Sam Ryder – SPACE MAN – LIVE, posłuchaj!

8. miejsce – Szwecja 🇸🇪

Cornelia Jakobs, która swoją karierę rozpoczęła jako członkini wypromowanego przez RedOne dziewczęcego zespołu Love Generation. Na Eurowizję pojechała jako niezależna artystka.

Przeczytaj także: Eurowizja 2022: plebiscyt OGAE Poll zakończony. Które miejsce zajął Krystian Ochman?

W jej karierze od małego wspierali ją ojciec, który jest słynną gwiazdą rocka w Szwecji, a także babcia, która jest kompozytorką. Jej eurowizyjna propozycja Hold Me Closer na długo pozostanie w naszych sercach, ponieważ wokalistce udało się oczarować cały eurowizyjny świat. Piękna i poruszająca ballada pozwoliła jej zająć 4. miejsce.

Ciągle wracam do tych uczuć, jak szybko zmieniły się okoliczności dla mnie jako artystki i dla mojej kariery. Zaledwie kilka miesięcy temu byłam niezależną artystką w Szwecji, a teraz mam tak dużo nowej muzyki, którą po prostu chcę wydać. Mam zupełnie inną i zupełnie nową platformę i czuję się z tego powodu wyróżniona i szczęśliwa.

– powiedziała o swoim sukcesie Cornelia

Cornelia Jakobs – Hold Me Closer – LIVE, posłuchaj!

7. miejsce – Grecja 🇬🇷

Amanda Georgiadi Tenfjord była prawdziwym scenicznym objawieniem tegorocznej Eurowizji. Niesamowicie wciągający wokal, prosty, lecz wymowny wygląd sceny i emanująca tajemniczością prezencja wokalistki sprawiły, że w jej propozycji zakochaliśmy się od pierwszych sekund.

Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together – LIVE, posłuchaj!

6. miejsce – Polska 🇵🇱

Krystian Ochman jest zwycięzcą programu The Voice of Poland. W preselekcjach do Eurowizji wystąpił ze swoim utworem River, za którego produkcją stoi między innymi Mikołaj Trybulec – członek duetu Linia Nocna.

Przeczytaj także: Eurowizja 2022: Ochman i Kalush Orchestra łączą siły w utworze Stefania

Niezwykle mocna propozycja, która w pełni ukazała nam walory wokalu Krystiana, została utrzymana w bardzo eurowizyjnym stylu. Przymykając oko na paskudnie przygotowaną scenę, możemy być dumni z powrotu Polski do finału konkursu.

Ochman – River – LIVE, posłuchaj!

5. miejsce – Ukraina 🇺🇦

Tegoroczny zwycięzca konkursu. Propozycja łącząca w sobie wiele muzycznych światów utrzymanych w naprawdę ponadczasowym klimacie. Nie patrząc na pukającą w drzwi konkursu politykę, była to naprawdę porządna dawka muzyki na najwyższym poziomie.

Kalush Orchestra – Stefania – LIVE, posłuchaj!

4. miejsce – Norwegia 🇳🇴

Trochę kiczu, trochę masek i przede wszystkim – zabawy. Występ, którego nie dało się obejrzeć bez uśmiechu na ustach. Wciągający i rozrywkowi Subwoolfer na scenie dali pokaz prawdziwej muzycznej rozrywki.

Subwoolfer – Give That Wolf A Banana – LIVE, posłuchaj!

3. miejsce – Hiszpania 🇪🇸

Propozycja, którą nie pogardziłaby nawet Shakira. Idealnie dopracowana choreografia, trafiony, mimo wielu wymagających kroków, w punkt wokal, a także odnajdująca się w tym wszystkim Chanel, to był prawdziwy sceniczny ogień. Ten występ na pewno otworzy wokalistce wiele dróg do owocnej przyszłości.

Chanel – SloMo – LIVE, posłuchaj!

2. miejsce – Portugalia 🇵🇹

MARO to wokalistka, która swoją muzyczną przygodę zaczęła dopiero w wieku 19 lat. Drzwi do kariery otworzył jej Jacob Collier, który zaprosił ją do zespołu.

Na Festival da Canção 2022 trafiła początkowo jako kompozytorka. Dopiero później zdecydowała się wystąpić również jako uczestniczka selekcji. Udało się jej wygrać nie tylko cały wydarzenie, ale również podbić eurowizyjną scenę, na której wokalistka rozkochała w sobie publiczność.

MARO – Saudade Saudade – LIVE, posłuchaj!

1. miejsce – Czechy 🇨🇿

Reprezentacja Czech w tym roku zamknęła nam drugi półfinał, a także otworzyła finał. Powinienem chyba jednak powiedzieć ZAMKNĘŁA i OTWORZYŁA. Nie wiedziałem, że ta bardzo klubowa i dość popularna w brzmieniach propozycja okaże się aż tak wielkim bangerem, do którego po samej Eurowizji będę żywił największą sympatię.

Trafiony w punkt wokal, idealnie dobrane stroje zespołu, a także magiczne zaprezentowanie nam utworu na scenie (i słynne turn the lights off) stało się moim tegorocznym pierwszym miejscem.

We Are Domi – Lights Off – LIVE, posłuchaj!

Eurowizja 2022 i gorący pokonkursowy klimat dobiegają końca. Na zakończenie tego magicznego okresu przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 najlepszych występów tegorocznego wydarzenia. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał No to widzimy się za […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →