eurovision.tv

Turyn gospodarzem 66. konkursu piosenki Eurowizji


13 października 2021

Podziel się newsem:

Organizatorzy Eurowizji ogłosili, że Turyn będzie miastem-gospodarzem 66. edycji konkursu. Sprawdź, co wiemy o tym wydarzeniu.

Turyn gospodarzem kolejnej Eurowizji

Po wygranej przez reprezentantów Włoch – zespołu Måneskin65. konkursu Eurowizji zgodnie z panującymi zasadami to właśnie Italia będzie gospodarzem kolejnej edycji. Dziś na oficjalnych profilach Eurowizji w mediach społecznościowych można znaleźć informację, że prawo do organizacji wydarzenia otrzymał Turyn. EBU, Europejska Unia Nadawców, będąca organem decyzyjnym w kwestii przydzielania praw do organizacji Eurowizji, ogłosiła przyszłego gospodarza, przedstawiając nagranie wideo. Znalazło się na nim dwóch poprzednich gospodarzy Eurowizji pochodzących z Włoch: Neapol (1965 r.) i Rzym (1991 r.). Półfinały 66. konkursu piosenki Eurowizji odbędą się 10 i 12 maja, a wielki finał 14 maja 2022 roku na hali Pala Olimpico.

Eurowizja w cieniu pandemii

Na poprzednim konkursie Eurowizji, odbywającym się w Rotterdamie, mocno odbiła swoje piętno pandemia COVID-19. Między innymi reprezentanci Islandii, Daði & Gagnamagnið, nie mogli pojawić się na konkursie finałowym w związku z pozytywnym wynikiem testu u jednego z członków zespołu. Pomimo występów odtwarzanych jedynie z nagrania, udało im się zająć bardzo wysokie, 4. miejsce w konkursie. Organizatorzy liczą, że tym razem sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje im planów.

Daði og Gagnamagnið na Eurowizji 2021 – wielki finał, Islandia

Polscy reprezentanci na Eurowizji

Nie wiemy jeszcze, kto będzie reprezentował Polskę na najbliższym konkursie Eurowizji. Artysta zostanie wybrany przez komisję konkursową w dwuetapowych kwalifikacjach. Decyzję poznamy najpóźniej 2 stycznia 2022 roku. W poprzedniej edycji Eurowizji reprezentant Polski, Rafał Brzozowski, wykonujący piosenkę The Ride nie zakwalifikował się do wielkiego finału. Jego start w konkursie był głośno komentowany w mediach i uznawany za sporą kontrowersję. Wielu obserwatorów doszukiwało się politycznego kontekstu wyboru Rafała Brzozowskiego, znanego m.in. z prowadzenia programu Jaka To Melodia? na kanale TVP1.   

Przeczytaj także: Sara James, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior, z nowym teledyskiem

Organizatorzy Eurowizji ogłosili, że Turyn będzie miastem-gospodarzem 66. edycji konkursu. Sprawdź, co wiemy o tym wydarzeniu. Turyn gospodarzem kolejnej Eurowizji Po wygranej przez reprezentantów Włoch – zespołu Måneskin – 65. konkursu Eurowizji zgodnie z panującymi zasadami to właśnie Italia będzie gospodarzem kolejnej edycji. Dziś na oficjalnych profilach Eurowizji w mediach społecznościowych można znaleźć informację, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →